Aktualności

13-06-2019-11:36:00

Już niebawem festiwal Metronome w Pradze. Poznaj szczegóły i wygraj karnet!

Udostępnij! Tweetnij!

Czwarta edycja festiwalu Metronome odbędzie się na praskich terenach targowych Výstaviště. Wystąpią największe gwiazdy, reprezentujące najróżniejsze gatunki muzyczne. My mamy karnety do wygrania!

Bramy festiwalu zostaną otwarte w piątek o godzinie 14:00, a oficjalne otwarcie imprezy na scenie głównej Metronome Stage nastąpi o godzinie 17:00 i poprowadzi je Lenka Dusilová. O 19:15 wystąpi uwielbiana przez fanów Morcheeba, a o 22:15 wystąpi Liam Gallagher, były frontman legendarnej grupy britpopowej Oasis. Fani mogą liczyć na dłuższy, 90-minutowy występ, podczas którego artysta wykona utwory z najnowszej płyty. 

O 16:00 na pobliskiej scenie ČT Park Stage swój występ rozpocznie popularna słowacka wokalistka Katarzia, której oryginalne, elektroniczne brzmienia zdobyły uznanie rodzimej publiczności. O 20:45 na tej samej scenie wystąpi legendarna, podziemna formacja Pražský výběr, która zagra swój jedyny w tym roku praski koncert pod gołym niebem. Fani mogą liczyć na mniej znane perełki z repertuaru kapeli oraz występy zaproszonych gości specjalnych.

Na scenie Moon Stage wystąpią zagraniczni wykonawcy z kręgu szeroko rozumianej współczesnej muzyki elektronicznej. O godzinie 16:00 jako pierwszy wstąpi niemiecki duet Ätna, a po nich polski Kamp!. Nocną imprezę rozkręci za to brytyjski DJ Danny Howard, a zamknie ją Dan Cooley.

Lineup sceny Radio Wave New Stage tworzą w większości wykonawcy z Czech, w tym John Wolfhooker, Lazer Viking, powracający projekt Khoiba i Manon Meurt. Uzupełniają go The Ills ze Słowacji oraz reprezentująca młodą brytyjską scenę indie Lauran Hibberd.

W znajdującym się obok terenów festiwalowych praskim Planetarium wystąpi piosenkarka Bára Zmeková (19:30) i uznany producent muzyki elektronicznej dné (22:30).

Festiwalowa sobota rozpocznie się krótko po porze lunchowej, a bramy zostaną otwarte o 13:30. Scena Metronome Stage przekształci się w wielkie kino na potrzeby projekcji świetnego filmu dokumentalnego Šimona Šafránka zatytułowanego King Skate. Pierwszym wykonawcą będzie brytyjska grupa neo-soul Jungle, która rozpocznie występ o 17:15. Projekt Hlasy svobody (Głosy wolności), w którym biorą udział czeskie piosenkarki reprezentujące kilka pokoleń i gatunków muzycznych, jest jedną z form uczczenia 30. rocznicy aksamitnej rewolucji i upadku komunizmu. Wokalistki, w tym Lenka Filipová, Bára Poláková, Emma Smetana, Tereza Černochová, Monika Načeva i wiele innych rozpoczną występ o 20:00. Trzy godziny później wystąpi jeden z headlinerów tegorocznej edycji festiwalu Metronome – niemieccy pionierzy muzyki elektronicznej Kraftwerk, którzy zaprezentują publiczności swój show wykorzystujący technologie 3D. Widzowie otrzymają specjalne okulary 3D, dzięki którym będą mogli cieszyć się występem w pełni.

Występy na scenie ČT Park Stage rozpoczną się o godzinie 16:00 koncertem młodej belgijskiej formacji hip-hopowej blackwave. Anna Calvi, świetna gitarzystka i wokalistka z Wielkiej Brytanii, a przy tym gwiazda sceny alternatywnej rozpocznie swój występ o 18:30. Gwiazdą wieczoru będą Szkoci z Primal Scream, którzy zagrają przeboje ze swojej 30-letniej kariery.

Program popołudniowy na scenie Moon Stage zdominują rodzimi wykonawcy, w tym Ille, Die Alten Machinen i Ohm Square, którzy wystąpią po kolei, zaczynając o godzinie 14:45. O 21:45 wystąpi izraelska raperka i wokalistka Noga Erez, która zdaniem organizatorów festiwalu ma przed sobą świetlaną muzyczną przyszłość. Taneczny set formacji Digitalism rozpocznie się 45 minut po północy, a afterparty, którego start zaplanowano na 2:45, poprowadzi duet doświadczonych DJ-ów Last Robots z Warszawy.

Na scenie Radio Wave New Stage zagrają niemal wyłącznie artyści z Czech reprezentujący przeróżne gatunki muzyczne. Występy rozpoczną się o 14:45 od setu Nylon Jail, po których wystąpią m.in. Viah, Margo, Market, Branko's Bridge, Floex & Tom Hodge i WWW. Reykjavíkurdætur, feministyczna islandzka formacja rapowa złożona z 10 kobiet, przejmie scenę o godzinie 2:00.

Także w Planetarium będzie można posłuchać różnych gatunków muzycznych. O godzinie 21:45 wystąpi Praska Orkiestra Filmowa, a o 23:15 urodzony w Wielkiej Brytanii praski rockman Adrian T. Bell.

Praski festiwal Metronome jest jednym z trzech największych festiwali muzycznych w Czechach i jednym z największych festiwali miejskich w Europie. W tegorocznym lineupie każdy wielbiciel muzyki znajdzie coś dla siebie. Gwiazdami imprezy będą m.in. Liam Gallagher, który występem w Pradze, rozpocznie swoją światową trasę koncertową oraz Morcheeba, która z okazji koncertu w Pradze przygotowała specjalny zestaw utworów. Headlineram są także pionierzy muzyki elektronicznej z niemieckiej grupy Kraftwerk, którzy zaprezentują publiczności swój show z wykorzystaniem technologii 3D, oraz Szkoci z legendarnego Primal Scream. Podczas festiwalu będzie także można posłuchać na żywo przebojów muzyki tanecznej w wykonaniu Digitalism i DJ-a Danny’ego Howarda. Publiczności zaprezentuje się także formacja Jungle, wschodząca gwiazda alternatywy Anna Calvi, izraelska raperka i piosenkarka Nogu Erez oraz grający muzykę z pogranicza elektroniki i tzw. world music niemiecki duet Ätna.

My mamy 4 karnety do wygrania. Aby je zdobyć należy odpowiedzieć na konkursowe pytanie. Szczegóły dostępne są tutaj. Konkurs trwa do niedzieli, 16 czerwca.


źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: