Aktualności

12-07-2019-01:47:00

Przybysz, Koteluk, Zalewski i Vito dla Króla Lewa

Udostępnij! Tweetnij!

19 lipca na ekrany kin wejdzie najnowsza produkcja Disneya, "Król Lew". W Polsce produkcję będzie promowała wspólna piosenka sióstr Przybysz, Meli Koteluk, Krzysztofa Zalewskiego i Vito z Bitaminy.

Okładka singla

Od premiery "Króla Lwa" minęło 25 lat. Na tej animacji wychowało się i wzruszało całe pokolenie obecnych 30-latków, film jednak nie stracił na świeżości i aktualności, a kolejne pokolenia maluchów na całym świecie z wypiekami na twarzy nadal wpatrują się w ekran śledząc przygody Simby i jego przyjaciół. 

Nieodłącznym elementem tego obrazu była oczywiście muzyka i piosenka "Can You Feel The Love Tonight", za którą sir Elton John oraz Tim Rice zgarnęli Oscara. 

Nowego "Króla Lwa" będziemy mogli obejrzeć w kinach już od 19 lipca. Z tej okazji artyści: Krzysztof Zalewski, Natalia i Paulina Przybysz, Mela Koteluk oraz Vito z zespołu Bitamina udali się w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa i wspólnie nagrali piosenkę "Miłość rośnie wokół nas". Krzysztof Zalewski i Hubert Zemler przygotowali nową, oryginalną aranżację, własną interpretację słynnego hitu "Can You Feel The Love Tonight" Eltona Johna i Tima Rice'a. - Minęło kilka okrągłych lat od premiery "Króla Lwa", więc pomyśleliśmy sobie, że przy okazji pojawienia się nowej wersji tego filmu w kinach nagramy własną wersję piosenki Eltona Johna i Tima Rice'a "Can You Feel The Love Tonight" - mówi Krzysztof Zalewski. - Nie odtwarzamy jej jeden do jednego, tylko pozwalamy sobie na lekką impresję. Postawiliśmy na lekko afrykańskie, perkusyjne, pierwotne instrumenty. Stąd w naszym aranżu pojawia się marimba, ksylofon. Mam nadzieję, że udało się uchwycić dobry klimat tego utworu. 

Nowa wersja "Króla Lwa" nie odbiega fabułą od oryginału z 1994 roku. Będzie natomiast różnić się formą. Wiele emocji wzbudziła obsada filmu – w oryginalnej wersji językowej głosu Simbie użyczył Donald Glover, Beyoncé wcieliła się w rolę Nali, a w roli Mufasy ponownie usłyszymy tubalny bas Jamesa Earla. Reżyserem najnowszej produkcji Disneya jest Jon Favreau (Iron Man", "Księga Dżungli"). źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!