Aktualności

01-08-2019-12:40:27

Nowy animowany teledysk Prince'a

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci pojawił się animowany teledysk do piosenki "Holly Rock", która oryginalnie została napisana dla Sheili E. i przez nią nagrana. To drugi singiel promujący wydawnictwo "Originals" Prince'a.

Prince fot. Sony Music

Prince zarejestrował "Holly Rock" pod koniec kwietnia 1985 roku, w studiu Sunset Sound w Los Angeles. W tym samym tygodniu powstało też "Kiss", które Prince zamieścił na płycie "Parade".

"Holly Rock" powstało z myślą o filmie "Krush Groove" (1985). Prince oddał Sheili E. prawa autorskie i producenckie, ale tak naprawdę był współautorem i producentem utworu. Choć w chwili premiery piosenka nie stała się hitem, jej pełna 6-minutowa zyskała wśród fanów kultowy status z uwagi na wyczerpany nakład soundtracku.

"Originals" to pierwsza związana z Prince'em płyta, na której ukazało się "Holly Rock". Również po raz pierwszy nagranie zostało opublikowane cyfrowo.

"Originals" to 15 utworów, w tym 14 wcześniej niepublikowanych nagrań, które pokazują jak wielką rolę Prince odegrał w karierze innych artystów. W zestawie znalazły się oryginalne wersje takich utworów jak "The Glamorous Life", "Manic Monday", "Jungle Love", "Love... Thy Will Be Done", "Make-Up" czy "Baby, You're A Trip". Na płytę trafiła ponadto wersja przeboju "Nothing Compares 2 U" z 1984 roku, która w 2018 roku ukazała się na singlu.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: prince