Aktualności

04-09-2019-17:31:17

Elbow z klipem do "Empires"

Udostępnij! Tweetnij!

Elbow prezentuje teledysk do singla "Empires". Utwór zapowiada album "Giants of All Sizes", który ukaże się 11 października 2019.

Elbow fot. Universal Music Polska

Za reżyserię klipu odpowiada BWTV. "Empires", bo tak nazywa się kawałek, był już włączany w setlisty podczas letnich festiwali, a teraz można posłuchać utworu we wszystkich serwisach cyfrowych.

"Empires" to jeden z pierwszych utworów nagranych na najnowszy album Elbow. Clouds Hill Studios w Hamburgu, gdzie powstawał singel, to analogowy raj, w którym muzycy mogli eksperymentować z oldskulowym sprzętem. Tak wyjątkowe wyposażenie studia sprawiło, że Elbow postanowili nagrywać kawałki jak na występie na żywo, inaczej niż przy dotychczasowych sesjach nagraniowych.

– Wybieraliśmy studio w Hamburgu z założeniem, że zainspiruje nas duch miasta, ale okazało się, że więcej czasu spędziliśmy właśnie w Clouds Hill, które znajduje się na obrzeżach, niż eksplorując centrum - mówi Craig Potter. - Pierwszy raz od dawna mieliśmy dużo wolnego czasu, mogliśmy spokojnie usiąść, eksperymentować i improwizować. Ten luz słychać w "Empires".

"Giants of All Sizes" ukaże się 11 października 2019.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Elbow

{* *}