Aktualności

17-09-2019-12:26:25

Lacuna Coil przedstawia "Reckless"

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Lacuna Coil opublikował najnowszy singel "Reckless" wraz z towarzyszącym mu teledyskiem.

Lacuna Coil fot. EMI Music Poland

Utwór zatytułowany "Reckless" jest już drugą zapowiedzią nadchodzącego albumu grupy. Płyta "Black Anima" zostanie wydana 11 października za pośrednictwem Century Media Records i zawierać będzie czternaście premierowych utworów.

Włoski zespół promować najnowszy album na dwóch koncertach w Polsce. Grupa wystąpi 10 grudnia w krakowskim Kwadracie oraz 11 grudnia w warszawskim klubie Progresja. Koncerty będą częścią trasy, którą zespół zagra wraz z Eluveitie oraz Infected Rain.

Muzyka Lacuna Coil to połączenie metalu i rocka gotyckiego, w którym cechą charakterystyczną jest zestawienie mocnego głosu Andrea Ferro i pięknego, melodyjnego wokalu Cristiny Scabbii. Takim graniem Włosi nie tylko zyskali powodzenie w Europie, ale także osiągnęli spory sukces komercyjny na bardzo wymagającym rynku amerykańskim. Wydany w 2006 roku album "Karmacode" znalazł po drugiej stronie Atlantyku ponad 200 tys. nabywców, a na "Billboardzie" zameldował się na miejscu 28. Od tamtej pory każda płyta Lacuna Coil mieściła się w pierwszej 50. notowania Billboard 200. Warto wspomnieć, że piosenka "Swamped" znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Resident Evil 2: Apokalipsa". Dotychczasową dyskografię ekipy z Mediolanu zamyka "Delirium" z 2016 roku.

Bilety na koncerty Lacuna Coil dostępne są w sklepie Knockout.

Udostępnij! Tweetnij!