Aktualności

18-09-2019-13:54:11

Student aresztowany za tekst Tylera, the Creatora

Udostępnij! Tweetnij!

Student z Południowej Alabamy został aresztowany po tym jak na tablicy umieścił fragment tekstu Tylera, the Creatora.

Tyler, the Creator fot. Archiwum Artysty

Trudno dziwić się władzom, że zareagowały dość ostro, gdy na tablicy pojawił się napis "kill people, burn shit, fuck school, hail satan 666, praise the devil". 21-letni Jack Aaron Christensen student
Uniwersytety Południowej Alabamy w Mobile tekst ten umieścił na tablicy w bibliotece uczelni.

Tekst pochodzi z kompozycji "Radicals". Sam autor zdawał sobie sprawę z wagi swoich słów, bo poprzedził piosenkę takim wstępem: "Hej, nie rób nic, co powiem w tej piosence, dobrze? To jest cholerna fikcja".

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp "Bastard" z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty - samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do "Yonkers" był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów - MTV Video Award. "Goblin", "Wolf" i "Cherry Bomb" - trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny - wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future. Ostatnie dzieło rapera to "Igor" z 2019 roku.Udostępnij! Tweetnij!