Aktualności

24-09-2019-12:41:57

Nowy teledysk The Beatles

Udostępnij! Tweetnij!

Z okazji 50-lecia albumu "Abbey Road" ukaże się teledysk do jednej z piosenek z legendarnego wydawnictwa.

The Beatles fot. Universal Music Polska

Wideo powstanie do utworu "Here Comes The Sun". Premierę klipu, w którym zobaczymy materiały z archiwów studia Abbey Road oraz zdjęcia zrobione przez Lindę McCartney, wyznaczono na najbliższy czwartek, 26 września. Tego właśnie dnia przypadnie bowiem jubileusz "Abbey Road". Zapowiedź można obejrzeć poniżej.

Album "Abbey Road" ukazał się 26 września 1969 i choć nie był ostatnim wydawnictwem The Beatles (w 1970 ukazało się "Let It Be"), była to ostatnia płyta, którą John, Paul, George i Ringo nagrali razem jako zespół. 27 września 2019 do sprzedaży trafią reedycje dzieła. 17 utworów zostało zmiksowanych przez Gilesa Martina oraz inżyniera dźwięku Sama Okella w stereo, high res stereo, 5.1 surround oraz Dolby Atmos. Do podstawowej tracklisty dodano także 23 nagrania z sesji i demówki. Większość z nich ujrzy światło dzienne po raz pierwszy.

Słynna sesja okładkowa odbyła się 50 lat temu, 8 sierpnia. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych.

Nowa edycja "Abbey Road" to kolejne z cyklu wznowień, w ramach których ukazały się "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band" oraz "The Beatles" (kultowy "Biały Album").Udostępnij! Tweetnij!