Aktualności

25-09-2019-11:10:06

Nowa piosenka duetu Pola Chobot & Adam Baran

Udostępnij! Tweetnij!

Pola Chobot i Adam Baran zaprezentowali singel zatytułowany "Mży".

Pola Chobot & Adam Baran fot. Fonobo

Utwór jest kombinacją korzennych inspiracji oraz nowoczesności. Nagranie łączy w sobie zamiłowanie do szorstkich, brudnych brzmień gitary, transowości, "piosenkowości" i otwartych form, pozostawiających pole do improwizacji, które w "Mży" zapełnia zaproszona do gościnnego udziału na płycie klarnecistka Magdalena Sowul z zespołu UGLA. Singel zapowiada płytę, która w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP-ce "Brudno". Album ukaże się w listopadzie 2019 roku nakładem wytwórni FONOBO Label.

Singlowi "Mży" towarzyszy specjalny hashtag #czyjużmży. Na swoim profilu na Instagramie artyści zachęcają do wykorzystywania go i dokończenia według własnej inwencji jednego z fragmentów tekstu, który brzmi Gdy na świecie mży...

Nagraniu towarzyszy niepokojący i fascynujący teledysk do piosenki, za który odpowiadają Dorota Miko i Tom Miko.

Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead.


Udostępnij! Tweetnij!