Aktualności

18-11-2019-10:17:18

Metal Hammer Festival powraca. Deftones gwiazdą imprezy

Udostępnij! Tweetnij!

Nowa edycja festiwalu Metal Hammer odbędzie się 4 czerwca w katowickim Spodku. Headlinerem imprezy będzie jedna z najbardziej oryginalnych amerykańskich grup, Deftones.

Deftones fot. Warner Music Poland

Deftones to jedna z najbardziej innowacyjnych amerykańskich grup muzycznych. Formacja, której twórczość od lat balansuje między alternatywą, neurotycznym rockiem i metalem, określana jest czasem przez krytyków mianem "Radiohead metalu". Kapeli przewodzi charyzmatyczny, znany z wokalnej ekspresji Chino Moreno.

Formacja powstała w 1988 roku w Sacramento, a założona została przez trójkę przyjaciół z jednego liceum: Chino Moreno, Abe'a Cunninghama i Stephena Carpentera, skład wkrótce na stałe uzupełnił basista Chi Cheng, a w 1999 roku oficjalnie szeregi grupy zasilił DJ i klawiszowiec Frank Delgado. Od 2008 roku obowiązki basisty w grupie pełni Sergio Vega. Zespół zadebiutował w 1995 roku za sprawą krążka "Adrenaline", jednak prawdziwy sukces przyszedł wraz z trzecią płytą, "White Pony" (2000 r.), w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty, a utwór "Change (In The House Of Flies)" grany był w każdej stacji rockowej pod niemal każdą szerokością geograficzną. Z tej płyty pochodzi też utwór "Elite", za który zespół otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Metal Performance. Dyskografię grupy zamyka album "Gore" (2016), ósma studyjna płyta w dorobku kapeli, magazyn Rolling Stone pisał, że Moreno jawi się tutaj jako odpowiednik Morrisseya, śpiewający do gitar w stylu Meshuggah. W 2020 roku zespół pojawi się nie tylko na trasie koncertowej w Europie, ale i wyda swój kolejny album, Chino Moreno w najnowszych wywiadach zapowiada premierę tego krążka w przyszłym roku. Na polskim koncercie grupy na pewno nie zabraknie kultowych utworów Deftones, a być może pojawią się i nowe kompozycje. Jednak bez względu na to, jaką set listę grupa zaprezentuje, na pewno czeka nas jedno z najbardziej intensywnych koncertowych przeżyć 2020 roku.

Oprócz Deftones na scenie pojawią się również inne gwiazdy zagraniczne i polskie, o których wkrótce poinformujemy.

Najnowsza edycja MHF odbędzie się już po raz dziewiąty, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. Marilyn Manson, TOOL, Korn czy Judas Priest.

Ceny biletów - w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
Loża - 400/ 420 zł
Sektory czerwone H, J - 300/ 320 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu - 260/ 280 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu - 199/ 219 zł
Płyta - 220/ 240 zł

Bilety do nabycia od 22 listopada godz. 10.00 na stronach:
//shop.metalmind.com.pl
www.eventim.pl
www.ebilet.pl
www.biletin.plUdostępnij! Tweetnij!

TAGI: Deftones