Aktualności

18-11-2019-14:42:12

Lucifer zagra w Poznaniu

Udostępnij! Tweetnij!

19 maja 2020 roku w poznańskim klubie U Bazyla wystąpi grupa Lucifer.

Lucifer fot. Anastasia Coyto

Zespół Johanny Sadonis pracuje obecnie nad albumem "Lucifer III", który ukaże się już w marcu nadchodzącego roku (Century Media Records). Niedługo po premierze, Lucifer zaprezentuje się polskiej publiczności w ramach trasy promującej dzieło.

Lucifer powstał na gruzach formacji The Oath, która rozpadła się niespodziewanie dla Sadonis, pokładającej w niej spore nadzieje. W pierwszym okresie istnienia nowego zespołu wokalistkę wspierał znany z Cathedral gitarzysta Gaz Jennings, a wydawniczo należąca do Lee Doriana Rise Above Records, która wydała w 2015 roku pierwszego singla "Anubis". Później przyszedł występ na festiwalu Roadburn i koncerty w Niemczech. Wiosną pojawił się album "Lucifer I", a krótko po tym nastąpiła trasa po USA. Pod koniec 2016 roku w życiu artystycznym i zawodowym Johanny pojawił się Nicke Andersson, przez co historia Lucifer dostała gwałtownego przyspieszenia. W składzie pojawiła się jeszcze dwójka Szwedów: gitarzyści Martin Nordin (Dead Lord) i Linus Björklund, którzy uzupełniają obecne wcielenie kapeli.

Lucifer to oldschoolowo, naturalnie brzmiący zespół, stylistycznie zakorzeniony przede wszystkim w późnych latach 60. i 70. Hołd ówczesnej estetyce oddaje również wizualnie poprzez stroje i teledyski. Drugi album, zatytułowany po prostu "Lucifer II", wydał były pracodawca Johanny, wspomniana wytwórnia Century Media. Lucifer promując go, zawitał również do Polski.

Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu.

Dostępne w sklepie Knockout.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Lucifer