Aktualności

18-11-2019-23:37:21

Przez film Netfliksa Mötley Crüe wracają na scenę

Udostępnij! Tweetnij!

Choć zespół Mötley Crüe podpisał umowę, na mocy której nie może się reaktywować, z powodu wielkiego zainteresowania po sukcesie filmu "Brud", jednak wróci na scenę.

Mötley Crüe fot. Archiwum Zespołu

W oświadczeniu "Mötley Crüe wraca" muzycy ujawnili, że zniszczyli zobowiązanie zakazujące im koncertowania i znów będą występować. - Blisko 6 lat po podpisaniu umowy, zrywamy ją ponieważ pojawiło się nowe pokolenie fanów domagających się naszego come backu - czytamy w komunikacie hardrockowej formacji. - Po sukcesie biografii "Brud" na Netfliksie, zdobyliśmy nową publiczność. Poza tym, Mötley Crüe znani są z łamania zasad.

Film "Brud" powstał na podstawie bestsellerowej książki "Mötley Crüe - Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą" ("The Dirt") Neila Straussa. Współtwórcami wydawnictwa byli muzycy bandu - Tommy Lee, Vince Neil, Mick Mars i Nikki Sixx - którzy także zajęli się produkcją filmu.

Iwan Rheon wcielił się w gitarzystę Mötley Crüe, Micka Marsa. Daniel Webber sportretował wokalistę, Vince'a Neila. Machine Gun Kelly zagrał w produkcji Netfliksa bębniarza kalifornijskiej kapeli, Tommy'ego Lee, a Douglas Booth pojawił się jako basista Nikki Sixx.

W czasie trwającej od 1980 roku kariery grupa Mötley Crüe sprzedała około 100 milionów płyt. Szczyt popularności osiągnęła w latach 80., kiedy ukazywały się krążki "Shout at the Devil", "Theatre of Pain", "Girls, Girls, Girls" oraz "Dr. Feelgood". Ostatni album formacji, "Saints of Los Angeles", pochodzi z czerwca 2008 roku.

W styczniu 2016 roku zespół zagrał - rzekomo - ostatni w karierze koncert. Kapela wcześniej zawarła umowę, w ramach której zobowiązała się, że już nigdy nie wystąpi na scenie. Dokument, "Cessation Of Touring Agreement", podpisany przez wszystkich czterech członków formacji - Vince'a Neila, Nikkiego Sixxa, Micka Marsa i Tommy'ego Lee - w obecności świadków, zabraniał muzykom powrotu do wspólnego grania na żywo.

Udostępnij! Tweetnij!