Aktualności

20-11-2019-15:57:39

The Dead South cztery razy w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

The Dead South zagrają w listopadzie 2020 roku w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Prowincja Saskatchewan jest dokładnie taka, jak sugeruje jej nazwa: zagubiona w kanadyjskiej prerii. O powierzchni ponad dwukrotnie większej niż powierzchnia Polski i z zaledwie milionem mieszkańców. Natura i spokój. Być może też dużo czasu, aby wypełnić tę ciszę muzyką.

Stąd właśnie pochodzą The Dead South, którzy muzycznie idealnie harmonizują ze swoim otoczeniem. Na swoim debiutanckim albumie "Good Company" ta czwórka brodaczy w kapeluszach i wokalistka Nate Hilts prezentują swój niepowtarzalny styl - mieszankę folku, neofolku i bluegrass-folku. Ich muzykę można też po prostu nazwać alternatywnym country ze świeżą linią melodyczną, dużą dozą poczucia humoru i zaczepnymi tekstami. Warstwa instrumentalna świadomie pozostała czysta: gitary, wiolonczela, banjo, bęben basowy i mandolina jako fundamenty akustyczne dla charakterystycznego, pełnego wokalu i harmonii.

Pierwszy album był swego rodzaju obietnicą, której formacja dotrzymała z naddatkiem na swoim nowym krążku "Illusion & Doubt". Bez wątpienia można powiedzieć, że kwartet z prerii dojrzał - i to nie tylko dlatego, że na banjo gra teraz kobieta. Do energicznych, namiętnych i czasami zaskakująco chwytliwych melodii dodano zmiany harmonii oraz genialną warstwę instrumentalną.

11 października 2019 roku ukazała się trzecia płyta kapeli "Sugar & Joy".

10 listopada 2020, Stary Maneż, Gdańsk
11 listopada 2020, Palladium, Warszawa
24 listopada 2020, Klub Studio, Kraków
25 listopada 2020, CK A2, Wrocław


Sprawdź i kup bilet:



Udostępnij! Tweetnij!