Aktualności

13-12-2019-12:10:17

Polak nakręcił świąteczny klip Coheed and Cambria

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Coheed and Cambria zaprezentował wideo do najnowszego singla "Toys". Twórcą animowanego teledysku jest polski artysta, Alek Wasilewski.

Coheed And Cambria fot. Archiwum Zespołu

Numer "Toys" pochodzi z bardzo dobrze ocenianej, ostatniej płyty progresywnej kapeli "The Unheavenly Creatures". Utrzymane w świątecznym, a zarazem politycznym klimacie wideo nazwano "The Unheavenly Christmas Carol". - Opowieść z Mikołajem chodziła mi po głowie już od pewnego czasu - opowiada frontman Claudio Sanchez. - Lepsza okazja chyba by się nie nadarzyła.

Longplay "The Unheavenly Creatures" ukazał się 5 października nakładem Roadrunner Records.

Coheed and Cambria to jedna z najbardziej ekscytujących amerykańskich grup muzycznych. Zespół, który przez media i fanów obwołany został rockowym objawieniem ostatniej dekady, w swojej twórczości miesza elementy rocka progresywnego, punk rocka, metalu i post-hardcore.

Alek Wasilewski jest autorem filmów animowanych zajmujący się również fotografią, grafiką i komiksem. Jego filmy zdobyły nagrody na licznych międzynarodowych festiwalach filmowych oraz zwiedziły pół świata ukazując się na festiwalach, eventach, w programach telewizyjnych, galeriach i na koncertach na całym świecie. Odwiedziły kraje jak: Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Hongkong, Rosja, Macedonia, Rumunia, Brazylia, Australia, Kanada, USA i inne. Na rodzimym małym ekranie można było je zobaczyć w Canal+, Ale Kino+, TVP1 i Kino Polska.Udostępnij! Tweetnij!


{* *}