Aktualności

09-01-2020-22:14:51

Evanscence przerabiają Fleetwood Mac

Udostępnij! Tweetnij!

Evanscence opublikowali klip do piosenki "The Chain", którą nagrali na potrzeby gry "Gears 5".

Evanescence fot. EMI Music Poland

Rockowa grupa Evanscence powróciła z pierwszym materiałem od ośmiu lat. Singel "The Chain" promujący grę "Gears 5" studia The Coalition znalazł się w trailerze zwiastującym produkcję. Seria "Gears of War" to jeden z najbardziej popularnych cykli wydawanych przez Microsoft. Nowy kawałek zaznacza początek bardzo aktywnego okresu dla zespołu. Nie usłyszymy tu jednak symfonicznych brzmień jak na albumie "Synthesis". Czekają nas mocniejsze brzmienia, które zapewniły Evanescence wysoką pozycję w rockowym panteonie. Grupa pracuje aktualnie nad nowymi utworami, które zaczną się pojawiać w 2020 roku.

- Świetnie się bawiliśmy tworząc ten cover. Kochamy Fleetwood Mac i chcieliśmy stworzyć mroczną i epicką odsłonę kawałka "The Chain" – mówi Amy Lee. – Tekst sprawił, że czułam w sobie siłę sprzeciwiając się jakiejś większej mocy, wrogom którzy chcą nas rozdzielić. Chciałam z tą myślą dotrwać do końca nagrań i nawet namówiłam zespół, żeby każdy śpiewał ze mną w końcówce utworu. Jesteśmy bardzo podekscytowani i nie możemy się doczekać wykonywania tej piosenki na żywo.

Evanescence to grupa, która została założona w połowie lat dziewięćdziesiątych i dwukrotnie zdobyła nagrodę Grammy. Debiut zespołu, album "Fallen" spędził 43 tygodnie na liście Billboard Top 10 i sprzedał się w 17 milionach egzemplarzy na całym świecie. Światowy hit "Bring Me to Life" dotarł do piątego miejsca na liście Billboard Hot 100 i zdobył pierwsze miejsce wśród hitów w Wielkiej Brytanii.


Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: