Aktualności

23-01-2020-23:44:56

"Wredne dziewczyny" powrócą do kin jako musical

Udostępnij! Tweetnij!

Lorne Michaels i Tina Fey wyprodukują film "Mean Girls" na podstawie Braodwayowskiego musicalu, który był inspirowany filmem "Wredne dziewczyny".

Tina Fey fot. UIP

Spektakl "Mean Girls" gościł na deskach August Wilson Theater. Oparty był na komedii "Wredne dziewczyny" z 2004 roku, której scenariusz napisała Tina Fey. Muzykę opracował jej mąż i częsty współpracownik - Jeff Richard, z którym wcześniej gwiazda tworzyła m.in. serial "Rockefeller Plaza 30". Tekstami piosenek zajął się Nell Benjamin, a reżyserią - Casey Nicholaw.

Fabuła była bardzo zbliżona do filmowego pierwowzoru. Przypomnijmy - główną bohaterką jest nastolatka Cady (przed kamerą wcielała się w nią Lindsay Lohan, na scenie w postać wcieliła się Erika Henningsen), która powraca do USA po dłuższym zagranicznym pobycie. Do tej pory jej życie było sielanką, teraz skonfrontowana zostaje z okrutnymi realiami liceum. Na jej drodze stają nie do końca miłe dziewczyny (przed laty grały je m.in. Rachel McAdams i Lizzy Caplan). W obsadzie widowiska, poza Henningsen, znalazły się Kerry Butler, Taylor Louderman i Barrett Wilbert Weed.

Teraz powstanie kolejny film - tym razem bohaterki będą śpiewać. Obsada zapewne będzie zupełnie nowa.


Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Tina Fey