Aktualności

30-01-2020-17:54:15

Hania Rani, Daria Zawiałow i Król mają najwięcej nominacji do Fryderyków

Udostępnij! Tweetnij!

Poznaliśmy nominowanych do Fryderyków 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej.

Daria Zawiałow fot. Kamil Kotarba

Ogłoszone dziś nominacje do Fryderyków 2020 w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych to wynik głosowania Akademii Fonograficznej – grona ponad 1400 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy muzycznych i przedstawicieli branży fonograficznej. Laureatów nagród poznamy 14 marca podczas otwartej dla publiczności Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, która odbędzie się już po raz drugi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Aż pięć nominacji do Fryderyków 2020 otrzymała Hania Rani, która została wyróżniona jako debiutantka, kompozytorka i producentka muzyczna. Nominację otrzymał także jej album "Esja" – w kategorii album roku alternatywa oraz utwór wykonywany z Melą Koteluk "Odprowadź" (piano version) – w kategorii najlepsze nowe wykonanie.

Daria Zawiałow może się poszczycić nominacjami w czterech kategoriach: Autor roku, kompozytor roku (w teamie z Michałem Kushem), album roku pop alternatywny – dla płyty "Helsinki" oraz utwór roku – dla piosenki "Hej! Hej!". Nominację otrzymała także reżyserka teledysku do piosenki "Szarówka" Darii Zawiałow – Dorota Piskor oraz producent albumu "Helsinki" – Michał Kush.

Także cztery nominacje otrzymał Błażej Król. Akademia wyróżniła go w kategoriach: Autor roku i kompozytor roku oraz album roku pop alternatywny za płytę "Nieumiarkowania" i utwór roku za "Te smaki i zapachy".

Pełna lista nominacji znajduje się na stronie Fryderyki.pl.
Udostępnij! Tweetnij!


{* *}