Aktualności

10-02-2020-07:50:03

Oscary 2020: Występy Janelle Monaé, Billie Eilish, Eminema i nagroda dla Eltona Johna

Udostępnij! Tweetnij!

Oscary to święto filmu, ale muzycznych akcentów na gali nie brakuje. W tym roku na scenie Dolby Theater pojawili się Janelle Monaé, Billie Eilish, Elton John i niespodziewanie Eminem.

Billie Eilish fot. Archiwum

92. ceremonię wręczenia Oscarów zainaugurowała Janelle Monaé, która zaśpiewała fragmenty tematu przewodniego z programu "Mister Rogers’ Neighborhood", przeboju "I'm Still Standing" Eltona Johna oraz swojej piosenki "Come Alive (The War of the Roses)". Na scenie towarzyszył jej Billy Porter.

https://www.youtube.com/embed/FKmqtaxIS3Y

Wielką niespodzianką był występ Eminema, którego udział w oscarowej gali wcześniej nie był anonsowany. Raper przypomniał swój filmowy hymn "Lose Yourself" z obrazu "8. Mila". Piosenka, która wygrała Oscara w 2003 roku, otrzymała od oscarowej widowni owację na stojąco.

Jedną z gwiazd wieczoru na pewno był Elton John, który zaprezentował "(I’m Gonna) Love Me Again". Jak się później okazało, piosenka stworzona do filmu "Rocketman" otrzymała Oscara. Była to druga statuetka Johna, pierwszą odebrał za "Can You Feel the Love Tonight" z "Króla lwa" w 1995 roku.Oscara za najlepszą muzykę otrzymała islandzka artystka, kompozytorka i wiolonczelistka, Hildur Guðnadóttir, która odpowiadała za ścieżkę dźwiękową do "Jokera".Udostępnij! Tweetnij!