Aktualności

10-02-2020-12:22:21

Kings of Leon zagrają we Wrocławiu

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Kings of Leon w czasie tegorocznej trasy koncertowej zawita do Polski. 24 czerwca twórcy przeboju "Sex On Fire" zagrają na Stadionie Wrocław.

Kings of Leon fot. Sony Music

Kings of Leon to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna Followill w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci - obaj mieli na imię Leon. Grają w składzie: Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) i Matthew (gitara).

Czwórka młodych mężczyzn Followill pochodząca z Tennessee zadebiutowała w 2003 roku EP-ką "Holy Holy Roller Novocaine", a w ślad za nim na rynku ukazał się debiutancki album "Youth & Young Manhood". Dzięki popularnemu singlowi "Molly's Chambers" wydawnictwo zostało zauważone w Wielkiej Brytanii. Jednak to ich drugi krążek "Aha Shake Heartbreak" z 2004 roku sprawił, że grupa stała się europejską gwiazdą, a trzy piosenki podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Album ukazał się w lutym 2005 roku, po czym Kings of Leon wyruszyli na tournée po kraju wraz z U2. Po koncertach zaczęli pracę nad trzecim krążkiem studyjnym "Because of the Times". Ale dopiero czwarta płyta - "Only By The Night" z 2008 roku sprawiła, że zespół osiągnął w Europie, a zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, ogromną popularność. Stacje radiowe wciąż grały "Use Somebody" i "Sex on Fire", które do dzisiaj są wizytówką zespołu. Kolejna płyta "Come Around Sundown" wydana została w październiku 2010 roku, a nagranie "Radioactive" pochodzące z tego albumu okazało się kolejnym światowym hitem, osiągając pierwsze miejsce list przebojów w piętnastu krajach, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Krążek został nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album rockowy roku. Po przerwie zespół powrócił do studia nagrań w 2013 roku, wypuszczając szóstą płytę "Mechanical Bull". Siódmy i jak dotąd ostatni album zespołu "WALLS" wydany został w październiku 2016 roku.

Bilety na koncert Kings of Leon we Wrocłąwiu do ogólnej sprzedaży trafią 12 lutego, dzień wcześniej będą mogli je kupić członkowie fanklubu Kings of Leon oraz użytkownicy Allegro.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!