Aktualności

12-02-2020-12:03:54

The Streets, Skalpel i Low Key na Tauron Nowa Muzyka Katowice

Udostępnij! Tweetnij!

Symbol brytyjskiej muzyki miejskiej XXI wieku powraca po wieloletniej przerwie i staje się drugim headlinerem tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice.

The Streets fot. Warner Music Poland

Obok Mike'a Skinnera do programu 15. edycji dołączają też Marcin Cichy i Igor Pudło, czyli najlepiej rozpoznawalni na świecie przedstawiciele polskiej elektroniki. W drugi weekend czerwca oprócz Skalpela usłyszmy także nowy, wyjątkowy projekt Marcina Cichego z wokalistą Karolem Wróblewskim. Tym samym program 15. edycji festiwalu rośnie do 23 artystów.

Mike Skinner aka The Streets już w momencie debiutu został ogłoszony głosem brytyjskich ulic. Ten raper, producent, DJ, piosenkarz, pisarz, aktor jest odpowiedzialny za niektóre
z najważniejszych brytyjskich utworów tego stulecia. Po 5 albumach i ponad 5 milionach sprzedanych płyt, w 2011 roku Mike Skinner zawiesił działalność pod szyldem The Streets. Po wieloletniej przerwie Skinner powrócił ze swoim fenomenalnym zespołem na entuzjastycznie przyjętą trasę. W przyszłym roku The Streets ma wydać nowy album i opublikować debiutancki film fabularny, oba zatytułowane "The Darker The Shadow, The Brighter The Light". Na koncercie w Katowicach z pewnością usłyszymy najważniejsze hity The Streets, jak i fragmenty nowej, nieopublikowanej płyty.

Z nowym materiałem wracają też światowi ambasadorowie polskiej elektroniki, czyli Skalpel. Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune. Przez ostatnie lata zespół koncertował z big bandem, wykonując studyjne kompozycje w aranżacjach na 17 osobową orkiestrę. Nadchodzący, czwarty album grupy zatytułowany "Highlight", to najbardziej eklektyczna płyta w karierze Skalpela. W Polsce ukaże się nakładem NoPaper Records, zaś na świecie za jej promocję i dystrybucję odpowiadać będzie kultowa oficyna .K7 Records.

Marcin Cichy zaprezentuje na festiwalu również swój najnowszy projekt Low Key. Duet współtworzony z wokalistą Karolem Wróblewskim to elektroniczne pejzaże i nowoczesny songwriting spod znaku Ry X i Rhye, z odległymi echami muzyki lat 80. Jako inspiracje wskazują m.in. nową falę, Petera Gabriela i zespół Talk Talk. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Sound Improvement ukazał się dobrze przyjęty, debiutancki album grupy, zatytułowany "Distance".

To jeszcze nie koniec odsłaniania programu 15. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Kolejne ogłoszenia już niebawem. W sprzedaży dostępne są karnety 3-dniowe i 2-dniowe oraz bilety 1-dniowe. Podobnie jak w 2019 roku, festiwalowa niedziela będzie darmowa. Odbędzie się wówczas kolejny Fajrant., czyli darmowy, taneczny maraton na katowickich Sztauwajerach.

Na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 w dniach 11-14 czerwca zagrają Acid Arab, Afrodeutsche, Bruno Bavota, Anna Calvi, Jennifer Cardini, Cigarettes After Sex, DJ Tennis, Donato Dozzy, Floating Points, Vladimir Ivkovic, Gerd Janson, Qba Janicki, Low Key, Rival Consoles, Red Axes, SEED Ensemble, Shards, Skalpel, Andy Stott, Soap&Skin, The Streets, Tomaga, Underworld.Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!