Aktualności

12-02-2020-17:12:49

The Herbaliser w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

The Herbaliser i P.Unity zagrją 3 kwietnia w budynku teatru WARSawy, dawnym kinie Wars, w epokowej sali o niezwykłej akustyce.

The Herbaliser fot. Isound Labels

Ojcami założycielami zespołu The Herbaliser są basista Jake Wherry oraz producent i DJ Ollie Teeba. W swojej twórczości łączą zgrabnie hiphopowe beaty z gustownymi jazzowymi i funkowymi samplami, a to wszystko w klimacie pulsującej klubowej elektroniki. Debiutancki album z 1995 roku "Remedies" szybko zapewnił im ważne miejsce na brytyjskiej scenie muzycznej, a dziś są uznawani za jeden z najbardziej wpływowych zespołów w niezwykle twórczym i ważnym dla angielskiej sceny okresie przełomu wieków. Wówczas duet rozrósł się do kilkunastoosobowego składu muzyków grających na żywo, stając się nie tylko największą gwiazdą wytwórni Ninja Tune, ale również znakiem jej jakości. Powszechnie znana i lubiana jest także muzyka filmowa, jaką stworzyli do kultowego filmu "Przekręt" Guya Ritchiego. Ich ostatnim albumem jest wydany w 2018 roku, ósmy już studyjny "Bring Out The Sound" (BBE) . Udział ojca chrzestnego brytyjskiego hip-hopu Rodneya P to nie jedyny dynamit na albumie, który jest tak charakterystyczną dla zespołu eklektyczną i przyjemną mieszanką hip-hopu, funku, jazzu, porywającą instrumentalnym groovem. W Warszawie zespół zagra w pełnym 9-osobowym składzie.

P.Unity - dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce. Twórczość P. Unity to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone, to bardziej nieuchwytny nastrój niż czysto techniczne określenie gatunkowe. Zespół buduje swoje brzmienie czerpiąc również z dorobku licznych spadkobierców funkowej stylistyki - od hiphopowych gigantów jak Snoop Dogg czy A Tribe Called Quest, przez neosoulową scenę spod znaku Soulquarians, po beatowych i elektronicznych innowatorów skupionych wokół labelu Brainfeeder. Nie brakuje też wpływów jazzu, na którym wychowała się spora część grupy.

Po dobrze przyjętej epce "Mango" (2017) pierwszy album - "Pulp" ukazał się w 2018 roku nakładem U Know Me Records i został nominowany do Fryderyka. Zespół ma za sobą występy na większości ważnych polskich festiwali m.in. Opener, OFF, Spring Break, Up To Date czy Soundrive. P.Unity pracuje aktualnie nad nowym materiałem inspirowanym klasycznym funkowym brzmieniem spod znaku Steviego Wondera czy Sly'a Stone’a.

Before i after zagrają DJ Cpt. Sparky i DJ Burn Reynolds z ekipy Soul Service.

Bilety: 89 zł (I pula), 99 zł (II pula), 109 (III pula), 119 zł (w dniu koncertu).


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!