Aktualności

18-02-2020-13:32:09

Kings of Leon nagrywają nowa płytę

Udostępnij! Tweetnij!

Muzycy Kings of Leon weszli do studia i ponownie zmienili wygląd wszystkich oficjalnych kont w social mediach, jak zwykli robić przed ogłoszeniami nowych albumów. Fani są przekonani, że to oznacza jedno: Kings of Leon szykuje kolejną płytę.

Kings of Leon fot. Sony Music

Od wydania ostatniego albumu amerykańskiej formacji Kings of Leon minęły już ponad 3 lata. Fani głodni nowych muzycznych wrażeń czekają na kolejny krążek braci Followill. Teraz, kiedy wszystkie sygnały od artystów zapowiadają duże ogłoszenie, są już niemal pewni, że nadszedł ten czas. Twórczość zespołu jest doskonale znana w naszym kraju, wszystkie koncerty, które do tej pory się odbyły, przyciągnęły komplety publiczności. Fani mają podwód do podwójnej radości, a wszystko za sprawą koncertu we Wrocławiu. Polska tym razem znalazła się wśród pierwszych ogłoszonych lokalizacji letniej trasy Kings of Leon. Ostateczną listę miast, do których zespół zawita w tym roku, dopiero poznamy. Niemal cała Europa czeka z nadzieją, ale Polacy już nie muszą. Koncert odbędzie się 24 czerwca na Stadionie Wrocław.

W ostatnich dniach oficjalne konta zespołu zmieniły wygląd. Z profilu na Instagramie zniknęły wszystkie zdjęcia artystów i pojawiło się jedno duże ze studia. Zmieniło się także zdjęcie profilowe na Facebooku. Ta aktywność wywołała falę kilkudziesięciu tysięcy komentarzy fanów, którzy jednoznacznie odczytują ten zabieg jako zapowiedź nadchodzącej płyty i nowych dat koncertów. Tak działo się przy okazji wydawania poprzednich albumów. Kilka dni wcześniej artyści oficjalnie pożegnali się z trasą Walls, podsumowując wszystkie koncerty za pomocą video "Goodbye Walls", które obiegło cały świat.

- To była niesamowita trasa, ludzie byli genialni, zrobiliśmy rzeczy, których nigdy wcześniej nie praktykowaliśmy. Zagrałem na scenie sam akustycznie. Gdyby mi ktoś 5 lat temu powiedział, że wyciągnę gitarę akustyczną, powiedziałbym, nigdy. Poczułem niesamowite wsparcie. To był szalony czas - podsumowuje Caleb Followill, frontman zespołu Kings Of Leon.

Artysta zaznaczył, że płyta "Walls" przyczyniła się do powstania trasy koncertowej, podczas której mury faktycznie runęły. Krążek zajął pierwsze miejsce w zestawieniach w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Irlandii i Austrii. Znalazły się na niej takie hity jak "Waste the Moment" czy "Around the World".

Amerykańska formacja Kings of Leon wystąpi na koncercie w Polsce 24 czerwca. Wieczór z zespołem rozpocznie się o godzinie 21:30 i ma być kompilacją hitów ze wszystkich siedmiu studyjnych albumów braci Followill, a być może i ośmiu.
Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!