Aktualności

28-02-2020-12:20:48

Natalia Nykiel podpala świat

Udostępnij! Tweetnij!

Natalia Nykiel zaprezentowała klip do kompozycji "Volcano".

Natalia Nykiel fot. Universal Music Polska

Spalony dom, żywy ogień, efekty specjalne, ekipa filmowa licząca sto osób, pirotechnicy, kilkudziesięciu strażaków i lekarzy – to nie relacja z planu hitowego blockbustera, ale opis tego, co działo się na planie widowiskowego klipu Natalii Nykiel do piosenki "Volcano" z EP-ki "Origo". Teledysk ukazuje się kilkanaście dni przed występem artystki na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie.

Koniec roku był dla Natalii Nykiel wyjątkowo pomyślny. Artystka wydała z zaskoczenia nowy mini-album "Origo", który już w pierwszym tygodniu sprzedaży uplasował się w czołówce najchętniej kupowanych płyt w Polsce oraz został obsypany znakomitymi recenzjami krytyków oraz otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii album roku elektronika.

Nowy rok Natalia zaczęła natomiast elektryzującą wiadomością. "Origo", pierwsze wydawnictwo w karierze artystki, które ukazało się na całym świecie, zdobywa również coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Najlepszym dowodem na to jest zaproszenie Natalii z nową płytą na jeden z najważniejszych i największych festiwali na świecie: SXSW w Austin w Teksasie. Co więcej, organizatorzy festiwalu spośród ponad dwóch tysięcy artystów występujących na festiwalu wybrali 10 najlepszych wykonawców międzynarodowych i w tym gronie także znalazła się Natalia.

Artystka współpracowała przy klipie z jednym z najlepszych polskich reżyserów filmowych Tadeuszem Śliwą ("Nieznajomi"). Duet stworzył teledysk, w którym spalił m.in. cały duży dom. Wideo jest pełne żywego ognia i efektów specjalnych, pracowała przy nim najlepsza w Polsce ekipa filmowa licząca prawie sto osób, pirotechnicy, a o bezpieczeństwo wszystkich dbała ekipa kilkudziesięciu strażaków i lekarzy. Utwór "Volcano" powstał we współpracy z członkami zespołu Paramore (autorzy hitu "Careful" wyrazili oficjalną zgodę na wykorzystanie w utworze Nykiel cytatu ze swojej piosenki).

Natalia już w marcu ruszy w trasę z nowym materiałem. Artystka zapowiedziała też, że na zbliżających się koncertach wróci także do grania utworów, których nie prezentowała na żywo w ciągu ostatnich lat.

Trasa Origo:
25.03.2020 - Warszawa
26.03.2020 - Ostrów Wielkopolski
27.03.2020 - Gdynia
29.03.2020 - Kraków
23.04.2020 - Poznań Enea Spring Break
24.04.2020 - Radom
25.04.2020 - Łódź
26.04.2020 - Zielona Góra
29.05.2020 - SzczecinUdostępnij! Tweetnij!