Aktualności

14-04-2020-15:31:40

Cały świat tańczy w izolacji do nowego kawałka Tash Sultany

Udostępnij! Tweetnij!

Tash Sultana opublikowała taneczny klip do piosenki "Pretty Lady".

Tash Sultana fot. Sony Music

Tash Sultana to muzyczna sensacja Australii, której historia przypomina fabułę filmu o muzyku, prosto z ulicy trafiającego na sceny największych sal koncertowych. Do serwisów cyfrowych trafił niedawno najnowszy singiel Tash - "Pretty Lady". Nowa piosenka, ukazująca niezwykły talent do opowiadania historii oraz niezwykły głos Tash przypomina, dlaczego tyle osób na świecie zakochało się w muzyce Sultany. Utwór powstał w domowym studiu, a jego początki nie były łatwe.

- Próby napisania tej piosenkę zajęły mi 6 lat. Tak jak zwykle, próbując coś nagrać, improwizuję na pętli podkładu, ale tym razem wciąż mnie coś zatrzymywało w tym samym momencie. Kawałek trafił do szuflady i przeleżał tam sporo czasu - mówi Tash Sultana. Kiedy Dann Hume i Matt Corby (współpracownicy Tash) byli w moim studiu, ten numer dostał nową szansę. To pierwszy utwór, w którego nagraniu tak duży udział mieli inni muzycy, ale bardzo mi pomogli go skończyć.

Tash Sultana potrafi grać na dwudziestu instrumentach i słynie z samodzielności.

Teledysk do piosenki ma jeden cel – dać światu odrobinę uśmiechu w tym trudnym czasie, a przy okazji pokazać, że wszyscy jesteśmy w tym razem. Przyjaciele rodzina i fani z całego świata otrzymali wcześniej zadanie – dostali od Tash krótki fragment piosenki, z prośbą o nagranie się, jak tańczą i bawią się w swoich domach do "Pretty Lady". Tash Sultana zachęca do kontynuowania tego pomysłu, poprzez publikowanie w mediach społecznościowych swoich filmików, oznaczając je hasztagiem #prettyladychallenge.

Muzyczna droga Tash Sultany zaczyna się w Melbourne w wieku 3 lat, od otrzymania gitary od dziadka. Kolejne przystanki to między innymi występowanie w liceum, granie na ulicy, żeby zarobić na przetrwanie, a wreszcie założenie kanału na YouTube i zgromadzenie milionów wyświetleń. W 2018 roku ukazał się świetnie przyjęty debiutancki album Tash Sultany "Flow State". 2019 rok był dla niej bardzo pracowity – złożyły się na niego występy w klubach i stacjach radiowych na całym świecie oraz wyprzedana trasa po Australii, na którą kupiono ponad 70 tysięcy biletów. Singiel "Jungle" zdobył dwukrotną platynę w Australii, a "Notion EP" złoto. W tym roku ukaże się nowy album Tash Sultany.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!