Aktualności

09-05-2020-05:07:08

Yebba trzyma się na odległość

Udostępnij! Tweetnij!

Yebba zaprezentowała pierwszy singel z debiutanckiej płyty nagrany z Markiem Ronsonem i The Roots.

Yebba fot. Sony Music

Yebba, 25-letnia wokalistka, która zdobyła rozgłos dzięki współpracy z Edem Sheeranem, Markiem Ronsonem i Stormzym, prezentuje pierwszy singel ze swojego nadchodzącego, debiutanckiego albumu. "Distance" to utwór, który Yebba stworzyła z Markiem Ronsonem oraz nagrała wraz z The Roots i Pino Palladino.

Jak mówi Yebba, inspiracją do stworzenia "Distance" było uczucie, którego doświadczyła, gdy wiedziała, że jej związek zmierza ku końcowi: "Emocjonalnie, fizycznie i duchowo, próbowaliśmy robić, co się dało, ale jedyna rzecz, która przychodziła nam naturalnie, to dystans. Pożegnałam się, zanim pojawiła się okazja do walki".

Yebba, wokalistka, autorka piosenki i aranżerka, dorastała śpiewając i słuchając muzyki gospel, jednocześnie kierując chórami i aranżując dla nich muzykę w rodzimym West Memphis w Arkansas. W 2016 roku opublikowane zostało wideo do singla "My Mind", nagrane dla Sofar Sounds, które okazało się przełomowe. Niedługo później, wydała swój pierwszy singel "Evergreen", natychmiast gromadząc fanów, co doprowadziło do wielu nagrań z innymi artystami, chętnie współpracującymi z Yebbą i udzielającymi jej wsparcia. W 2019 roku jej wykonanie "How Deep Is Your Love" z PJ Mortonem przyniosło Yebbie pierwszą nagrodę Grammy, za najlepsze tradycyjne wykonanie utworu R&B.

W ubiegłym roku, Yebba pojawiła się na albumie Stormzy’ego Heavy Is The Head, utworze Eda Sheerana "Best Part of Me", oraz w trzech utworach Marka Ronsona na płycie Late Night Feelings "Don’t Leave Me Lonely", "Knock Knock Knock" oraz "When U Went Away", a także w tytułowym utworze na mixtapie The Robert Glasper Experience "Fuck Yo Feelings".

Yebba miała też okazję współpracować z Samem Smithem ("No Peace"), Chance The Rapperem ("Same Drugs"), Mumford and Sons ("Beloved") oraz A Tribe Called Quest (“Melatonin").

https://www.youtube.com/embed/FU2g5gT3myAUdostępnij! Tweetnij!

TAGI: Yebba