Aktualności

09-05-2020-00:14:28

Twój ból jest lepszy niż Kazika

Udostępnij! Tweetnij!

Kazik opublikował kip do piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój".

Wojtek Jabłoński i Kazik Staszewski fot. S.P. Records

Po raz pierwszy od kilkunastu lat Kazik pracuje, wraz z Wojtkiem Jabłońskim, nad solowym albumem. "Zaraza" ukaże się już w czerwcu, a pierwsza muzyczna zapowiedź to utwór "Twój ból jest lepszy niż mój".

"Twój ból jest lepszy niż mój" to nieco sarkastyczny komentarz do bieżących wydarzeń politycznych. Kazik w wybitnej formie powraca do komentowania aktualnych spraw - utwór odnosi się do zajścia, które wstrząsnęło Polakami. Kawałkowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka.

Album "Zaraza" ukaże się w czerwcu i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie.

Kazik współpracuje obecnie z Wojciechem Jabłońskim, z którym gra od lat w formacji Kult, muzycy tworzyli także wspólnie albumy Kazika takie jak "Los się musi odmienić", "Piosenki Toma Waitsa" czy "41". Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych - klawiszowiec i kompozytor. Różnorodne aranżacje, z wykorzystaniem gitar, perkusji, a nawet fortepian, saksofonu czy akordeonu sprawią, że będzie to bardzo oryginalny projekt pod względem muzycznym, nawiązujący także do wcześniejszych płyt solowych Kazika.

https://www.youtube.com/embed/o9LzNtpjhV0Udostępnij! Tweetnij!