Aktualności

17-06-2020-20:21:00

Fiona Apple na nowej płycie Boba Dylana

Udostępnij! Tweetnij!

Fiona Apple, a także Blake Mills wzięli udział w realizacji najnowszej płyty Boba Dylana.

Fiona Apple fot. Sony Music

Bob Dylan niedawno ujawnił tracklistę albumu "Rough and Rowdy Ways", teraz natomiast poinformował, z kim nagrywał dzieło. Wśród muzyków zaangażowanych w projekt znaleźli się Fiona Apple i Blake Mills. Dylan przedstawił pełną listę artystów, którzy towarzyszyli mu podczas sesji na Twitterze.

Składający się z 10 nagrań longplay "Rough and Rowdy Ways" ukaże się za tydzień, 19 czerwca. W zestawie znajdą się m.in. znane już single "Murder Most Foul", "False Prophet" i "I Contain Multitudes". Będzie to pierwsze dzieło Dylana z oryginalnym materiałem od 2012 roku, kiedy to ukazał się album "Tempest".

Oto tracklista:
1. I Contain Multitudes
2. False Prophet
3. My Own Version of You
4. I’ve Made Up My Mind to Give Myself to You
5. Black Rider
6. Goodbye Jimmy Reed
7. Mother of Muses
8. Crossing the Rubicon
9. Key West
10. Murder Most Foul

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów "Blowin' In The Wind", "Like A Rolling Stone" czy protest songów "The Times They Are a-Changin", "Hurricane", a także przebojów "Lay Lady Lay", "Knockin' On Heaven's Door" oraz "Rainy Day Women #12 & 35". Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame, a w 2017 roku został laureatem literackiego Nobla "za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni".

Udostępnij! Tweetnij!