Aktualności

30-06-2020-04:41:24

Rachel McAdams oglądała Björk przed "Eurowizją"

Udostępnij! Tweetnij!

Rachel McAdams zdradziła, że inspirowała się Björk, przygotowując się do roli w filmie "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga".

Will Ferrell i Rachel McAdams fot. Netflix

Głównymi postaciami opowieści są artyści z Islandii - Lars Erickssong (Will Ferrell) oraz Sigrit Ericksdottir (Rachel McAdams), których marzeniem jest reprezentowanie Islandii w konkursie "Eurowizji".

- Oglądałam wszystko Björk, co mogłam znaleźć - powiedziała aktorka o swych przygotowaniach do muzycznej produkcji. - Ma tak cudowny, śliczny głos, a jej aura przypominała mi Sigrit. Chciałam uchwycić jej islandzki charakter, nie tylko brzmienie.

W filmie grają także Pierce Brosnan, Natasia Demetriou oraz Demi Lovat Andrew Steele i Will Ferrell napisali scenariusz. Za reżyserię odpowiada David Dobkin.

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy odbył się w Szwajcarii w 1956 roku z udziałem tylko siedmiu krajów. W 2019 roku w konkursie zwycięzcą okazał się Duncan Laurence, reprezentant Holandii z piosenką "Arcade". We wcześniejszych latach konkurs wygrywali m.in ABBA (1974) i Céline Dion (startowała jako reprezentantka Szwajcarii). Polska największy sukces odniosła w 1994 roku, gdy drugie miejsce zajęła Edyta Górniak z utworem "To nie ja!".Udostępnij! Tweetnij!