Aktualności

15-07-2020-14:18:51

Wampiry ze "Straconych chłopców" na Broadwayu

Udostępnij! Tweetnij!

Powstaje musical zainspirowany jednym z bohaterów filmu "Straceni chłopcy".

Kiefer Sutherland fot. Warner Home Video

"Straceni chłopcy" to obraz z 1987 roku, który przyczynił się do popularności reżysera Joela Schumachera. Była to opowieść o dwóch nastolatkach, Michaelu i Samie (w tych rolach odpowiednio Jason Patric i Corey Haim), którzy wraz z matką (Dianne Wiest) przeprowadzają się do Santa Carla. Szybko okazuje się, że w miasteczku żyją także wampiry, a najgroźniejszym jest stojący na czele gangu David.

Właśnie ta postać, grana 33 lata temu przez Kiefera Sutherlanda, będzie głównym bohaterem musicalu "A Lost Boys Story". Akcja skupi się bardziej na dojrzewaniu Davida, który jest sierotą z Litwy, ale zostaje adoptowany, trafia do Stanów Zjednoczonych i dopiero tam staje się wampirem.

Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Gerard McMahon, w branży muzycznej znany jako G Tom Mac. Uzyskał on poparcie dla swoich pomysłów od Joela Schumachera. Kompletowanie obsady wciąż trwa. Malcolm McDowell miałby zagrać Maksa - osobę, która dokonała przemiany Davida z człowieka we wampira.

Premiera "A Lost Boys Story" na Broadwayu spodziewana jest w 2022 roku, ale na Spotifyu można już posłuchać utworów przygotowanych przez Gerarda McMahona z myślą o musicalu.

Przypomnijmy, że w oparciu o filmu "Straceni chłopcy" powstaje również serial dla stacji The CW. Pierwszy odcinek pilotowy został jednak odrzucony.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!