Aktualności

22-07-2020-23:05:01

Nick Cave zapowiada "Idiot Prayer". Zobacz "Galleon Ship"

Udostępnij! Tweetnij!

W ramach zaciętych przed jutrzejszą transmisją wyjątkowego solowego koncertu "Idiot Prayer", Nick Cave zaprezentował fragment w postaci utworu "Galleon Ship".

Nick Cave fot. Mystic Production

Występ został zarejestrowany w czerwcu, w pustym Alexandra Palace w Londynie. Za zdjęcia odpowiada Robbie Ryan ("Faworyta", "Historie małżeńskie", "American Honey"), a montażem zajął się Nick Emerson ("Lady Macbeth", "Emma"). Transmisja 90-minutowego występu odbędzie się 23 lipca o godzinie 21.00. Szczegóły dotyczące streamingu można znaleźć na oficjalnej stronie.

- "Idiot Prayer" powstało w wyniku ewolucji moich występów z serii "Conversations With..." - czytamy w notce Cave'a. - Uwielbiam grać zrekonstruowane wersje moich piosenek, destylować je, docierać do ich esencji, akcentować tekst. Czułem, że odkrywałem te piosenki na nowo. Chciałem wejść z nimi do studia i je nagrać. Ale wtedy zaczął się lockdown, trasę The Bad Seeds przełożono, a studia i sale koncertowe zamknięto. A świat zapadł w autorefleksyjna ciszę. W tej ciszy zacząłem myśleć o tym, by nie tylko nagrać ta piosenki, ale i je sfilmować.

Utwór "Galleon Ship" pochodzi z płyty "Ghosteen", która miała premierę 4 października 2019 roku.

Nick Cave & The Bad Seeds zagrają w Polsce 10 maja 2021 roku.Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: nick cave