Aktualności

29-07-2020-10:12:16

Muzycy The Rolling Stones, Pearl Jam, R.E.M. przeciwko politykom

Udostępnij! Tweetnij!

Mick Jagger i Keith Richards z The Rolling Stones, Steven Tyler i Joe Perry z Aerosmith, Pearl Jam, R.E.M, Blondie, Linkin Park - to tylko niektórzy z wykonawców oficjalnie protestujących przeciwko nieuprawnionemu używaniu ich twórczości przez polityków.

Pearl Jam fot. Universal Music Polska

Wspomniani muzycy, a także m.in. Lionel Richie, Elvis Costello, Sheryl Crow, Regina Spektor, Courtney Love, Sia, Lykke Li, Lorde, Rosanne Cash, Duke Fakir, Amanda Shires, Jason Isbell oraz Panic! At The Disco, Green Day i Cake dołączyli do akcji pod patronatem Artist Rights Alliance i podpisali otwarty list skierowany zarówno do dwóch najważniejszych partii politycznych w Stanach Zjednoczonych, Demokratów i Republikanów, jak i do członków obu izb tamtejszego parlamentu.

Prowadzona przez artystów organizacja non-profit prosi amerykańskie komitety polityczne, aby "ustanowiły jasną politykę wymagającą zgody wykonawców, autorów piosenek i właścicieli praw autorskich przed publicznym wykorzystaniem ich muzyki do celów politycznych".

- Widzieliśmy tak wielu artystów wciągniętych w politykę wbrew ich woli i zmuszonych do podjęcia agresywnych działań, aby zakazać używania ich muzyki - zazwyczaj piosenek, które są nadawane podczas politycznych wieców - czytamy w oficjalnej nocie Artist Rights Alliance. - Może to dezorientować i rozczarowywać fanów, a nawet podważać długofalowe dochody artystów. W
większości przypadków jest to po prostu nie w porządku.

Na odpowiedź muzycy czekają do 10 sierpnia.
Udostępnij! Tweetnij!