Aktualności

31-07-2020-09:26:56

Beyoncé prezentuje "Already". Nowa płyta w sieci

Udostępnij! Tweetnij!

Beyoncé opublikowała klip do singla promującego jej nowe artystyczne przedsięwzięcie - "Black Is King".

Beyoncé Knowles fot. Sony Music

"Black Is King" to wizualny album, łączący film oraz muzykę. Dzieło zainspirowane "Królem lewem" miało premierę na kanale Disney+. Wersja audio trafiła do serwisów streamingowych i można jej posłuchać np. na Spotifyu.

Na singiel gwiazda wybrała "Already", w którym udzielają się s Major Lazer i pochodzący z Ghanny wokalista Shatta Wale.

- Tym wizualnym albumem chciałam przybliżyć elementy historii czarnoskórych i tradycji afrykańskiej, ale w nowoczesnym wydaniu i z uniwersalnym przesłaniem - wyjaśnia Beyoncé. - Spędziłam wiele czasu poznając i absorbując lekcje poprzednich pokoleń oraz bogatą historię rozmaitych afrykańskich zwyczajów.

Zdjęcia powstawały w Nowym Jorku, Los Angeles, RPA, Zachodniej Afryce, Londynie i Belgii.

Black Is King" to celebracja wspomnień o doświadczeniach czarnej społeczności. Wideo do "My Power", "Mood 4 Eva" i "Brown Skin Girl" są w pełni uduchowione i pełne gracji. Ten film to opowieść o odbudowie teraźniejszości. O spotkaniu kultur i międzypokoleniowych przekonaniach. Opowieść o tym, że najbardziej złamani ludzie mają niesamowity dar i cel naprawiania przyszłości.

W 2019 roku roku artystka pracowała przy soundtracku do filmu "Król Lew". Użyczyła też głosu jednej z postaci. W czerwcu 2020 roku opublikowała "Black Parade" z okazji Juneteenth, święta obchodzonego z okazji wyzwolenia niewolników po wojnie secesyjnej. Jej poprzednia płyta to "Lemonade" z 2016 roku.
Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: beyoncé