Aktualności

31-07-2020-15:19:49

Córka Chrisa Cornella śpiewa Pearl Jam

Udostępnij! Tweetnij!

Młodsza córka Chrisa Cornella, Toni, konsekwentnie podąża śladami nieżyjącego ojca.

Chris Cornell fot. Universal Music Polska

15-letnia dziewczyna już kilka razy przekonywała nas o swoim talencie wokalnym. Kilka miesięcy po śmierci lidera zespołu Soundgarden, w hołdzie dla niego, a także dla Chestera Benningtona z kapeli Linkin Park wykonała publicznie "Hallelujah" Leonarda Cohena. W 2018 roku, na Dzień Ojca, Toni wrzuciła do sieci zaśpiewany wspólnie z tatą cover "Nothing Compares 2 U" -
piosenki Prince'a, która uzyskała status przeboju dzięki Sinead O'Connor. Kolejny rok przyniósł jej debiutancki singel z wyprodukowanym jeszcze przez Chrisa Cornella utworem "Far Away Places". Z kolei w kwietniu 2020 roku młoda Amerykanka zaprezentowała swoją wersję najbardziej znanego kawałka supergrupy Temple Of The Dog - "Hunger Strike".

Okazuje się, że to nie koniec jej popisów. Tym razem Toni Cornell przygotowała przeróbkę kompozycji "Black" z repertuaru innej grunge'owej legendy - formacji Pearl Jam. Przekaz z występu 15-latki i towarzyszących jej muzyków został wyemitowany w ramach festiwalu Lolla2020, czyli tegorocznej wersji Lollapaloozy.Udostępnij! Tweetnij!