Aktualności

04-08-2020-15:11:12

"Chłopi" jak "Twój Vincent". L.U.C. z folkową ścieżką dźwiękową

Udostępnij! Tweetnij!

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Chłopi" w reżyserii Doroty Kobieli, do którego folkową ścieżkę dźwiękową przygotował L.U.C. ze swoją Rebel Babel Film Orchestra.

L.U.C. fot. Archiwum

Obraz oparty na powieści Władysława Reymonta zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej, tej samej co "Twój Vincent". Premiera filmu planowana jest na 2022 rok.

Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak: Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. - Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent ze studia BreakThru Films. - By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie.

Twórcy od razu zaprezentowali tzw. zwiastun koncepcyjny produkcji, w którym można zobaczyć, jak będą wyglądali "Chłopi".

Muzykę do filmu komponuje Łukasz L.U.C. Rostkowski, który w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) przygotują magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów. - To prawdopodobnie największy projekt w moim życiu, w który zaangażowane jest 5 dziedzin sztuki, więc jestem cholernie podekscytowany - pisał niedawno na Facebooku artysta.

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

W rolę Jagny wciela się Kamila Urzędowska, a na ekranie zobaczymy również m.in. Mirosława Bakę, Sonię Mietelicę, Roberta Gulaczyka, Ewę Kasprzyk, Andrzeja Konopkę, a także Małgorzatę Kożuchowską i Julię Wieniawę.

Producentami filmu są Hugh Welchman i Sean Bobbitt.Udostępnij! Tweetnij!