Aktualności

11-08-2020-05:02:00

Emeli Sandé nagrała piosenkę do filmu "Emperor"

Udostępnij! Tweetnij!

Emeli Sandé opublikowała nowy utwór "I'll Get There (The Other Side)", który został nagrany na potrzeby soundtracku do filmu "Emperor".

Emeli Sandé fot. Universal Music Polska

Autorką piosenki jest 11-krotnie nominowana do Oscara Diane Warren ("Don't Want To Miss A Thing" Aerosmith, "Because You Loved Me" Celine Dion, "How Do I Live" LeAnn Rimes). Jak zapewnia Sandé, "I'll Get There (The Other Side)" idealnie oddaje emocje, które można poczuć podczas seansu.

- Historia Shieldsa "Emperora" Greena, na kanwie której powstał scenariusz, bardzo mnie zainspirowała - mówi wokalistka. - Film przypomina o afrykańskiej godności, królewskości oraz odporności nawet na najmroczniejsze wydarzenia z historii. Dla mnie to także przypomnienie, że bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziemy, wewnętrzna wolność umysłu oraz wrodzony szacunek do samego siebie, choć to trudne, ostatecznie zależą tylko i wyłącznie od nas samych. Rzetelna znajomość historii może to znacznie ułatwić. Mam nadzieję, że śpiewając tę piosenkę, mogę odegrać chociaż małą rolę w złożeniu hołdu moim przodkom oraz ich niezłomnemu duchowi, determinacji, z jaką walczyli o wolność.

Do singla powstał teledysk, w którym oglądamy ujęcia z filmu. Za reżyserię klipu odpowiada Rankin.

W filmie "Emperor" Dayo Okeniyi gra Shieldsa Greena, niewolnika, który zrobi wszystko, by zapewnić wolność swojej rodzinie. Podążając na północ, Green łączy siły z legendarnym Johnem Brownem w bitwie Harpers Ferry - było to jedno z kluczowych starć powiązanych z wojną secesyjną.

Emeli Sandé ma na koncie ponad 340 milionów wyświetleń klipów, prawie 20 milionów sprzedanych singli (w tym trzy numery jeden w Wielkiej Brytanii) i ponad 6 milionów albumów. Debiutowała "Our Version of Events" w 2012 roku. W 2019 wydała uznany przez krytyków krążek "Real Life".