Aktualności

12-08-2020-06:57:05

Michel Gondry wyreżyserował Idles

Udostępnij! Tweetnij!

Francuski filmowiec Michel Gondry wyreżyserował najnowszy klip angielskiej, punk-rockowej formacji Idles.

IDLES fot. Tess Janssen

Michel Gondry razem z bratem Olivierem przygotował dla zespołu animowane wideo do piosenki "Model Village".

- Byliśmy z Olivierem bardzo podekscytowani współpracą, ponieważ używamy zupełnie innych technik - mówi twórca "Zakochanego bez pamięci". - Ja pracuje prymitywnym system polegającym na wycinankach i animacji poklaktowej. Olivier zajął się morfingiem, zniekształceniami i animacją komputerową. Zasadniczo w pierwszej części próbujemy jak najlepiej zilustrować słowa piosenki, a w drugiej... lecą na księżyc.

"Model Village" zapowiada nadchodzący album Idles. Płyta "Ultra Mono" ukaże się 25 września. W zestawie łącznie znajdzie się 12 numerów. W nagraniu "Ne Touche Pas Moi" gościnnie pojawi się Jehnny Beth. W realizacji dzieła udział brali również Warren Ellis, David Yow i Jamie Cullum. Nad produkcją czuwali Nick Launay (Nick Cave, Yeah Yeah Yeahs, Arcade Fire) i Adam "Atom" Greenspan (Anna Calvi, Cut Copy).

Oto tracklista:
1. War
2. Grounds
3. Mr. Motivator
4. Anxiety
5. Kill Them With Kindness
6. Model Village
7. Ne Touche Pas Moi (feat. Jehnny Beth)
8. Carcinogenic
9. Reigns
10. The Lover
11. A Hymn
12. Danke

Idles mają na koncie dwa albumy: "Brutalism" oraz "Joy as an Act of Resistance".

Michel Gondry to twórca filmów "Zakochany bez pamięci", "Ratunku! Awaria", "Jak we śnie" czy "Green Hornet". Za pierwszy z wymienionych obrazów został wyróżniony Oscarem w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. Jest też wziętym twórcą teledysków, który współpracował z takimi wykonawcami jak Beck, Radiohead, Daft Punk, The Chemical Brothers czy Björk.Udostępnij! Tweetnij!