Aktualności

13-08-2020-07:40:24

Jill Scott zagra Mahalię Jackson, Jamie Foxx i Queen Latifah to wyprodukują

Udostępnij! Tweetnij!

Gwiazda muzyki soul i trzykrotna zdobywczyni nagrody Grammy, Jill Scott, otrzymała główną rolę w kolejnym filmie biograficznym o królowej muzyki gospel - Mahalii Jackson.

Jill Scott fot. Warner Music Poland

Mahalia Jackson urodziła się w Nowym Orleanie. Jej ojciec był kaznodzieją baptystycznym, więc już od 4. roku życia śpiewała w kościele. Będąc nastolatką wyjechała do Chicago, ale zamiast zostać pielęgniarką, jak planowała, zaczęła coraz częściej występować w trakcie różnych ceremonii.
Znalazła się również w The Johnson Brothers - jednym z pierwszych zawodowych zespołów gospel. Jej wykonanie piosenki "Move On Up A Little Higher" z 1947 roku sprzedało się w ośmiu milionach kopii. Śpiewała m.in. dla amerykańskich prezydentów: Dwighta D. Eisenhowera i Johna F. Kennedy'ego.

Artystka była ponadto aktywną działaczką ruchu praw obywatelskich. Podczas pamiętnego Marszu na Waszyngton w 1963 roku, gdy Martin Luther King wygłosił słynne przemówienie "I Have a Dream", wykonała utwór "I Been 'Buked and I Been Scorned".

Obraz "Mahalia!" oparty zostanie na książce "Mahalia Jackson" autorstwa Darlene Donloe. Nad scenariuszem pracują Richard Hocutt, Mark Gould i Tricia Woodgett. Producentami wykonawczymi są Jamie Foxx i Queen Latifah.

Aktorski dorobek Jill Scott obejmuje m.in. seriale "First Wives Club" i "Black Lightning" oraz filmy "Małżeństwa i ich przekleństwa" i "Bez bagażu".

Przypomnijmy, że nad obrazem biograficznym o Mahalii Jackson pracuje także telewizja Lifetime. W ich projekcie legendę gospel zagra gwiazda serialu "Orange Is The New Black", Danielle Brooks.Udostępnij! Tweetnij!