Aktualności

14-08-2020-14:38:19

Refused nie zagrają w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Refused odwołała planowaną na jesień trasę, w tym również warszawski koncert.

Refused fot. Universal Music Polska

Jeden z najważniejszych europejskich zespołów hardcore-punkowych miał zagrać 23 września w warszawskim klubie Proxima. Występ jednak nie dojdzie do skutku, oczywiście z powodu pandemii koronawirusa.

- Wkrótce skontaktujemy się ze wszystkimi posiadaczami biletów - czytamy w komunikacie organizatorów. - W przypadku pytań, prosimy o mail na adres sklep@alterart.pl.

Grupa powstała w 1991 roku i uznawana jest za jeden z najbardziej wpływowych zespołów punkowych w historii. O inspiracjach muzyką Refused mówili tak różnorodni artyści jak Linkin Park, Rise Against, Steve Aoki, Paramore, Dillinger Escape Plan czy Blink-182. Natomiast ich trzeci album "The Shape of Punk to Come" (1998) uznawany był za kamień milowy dla nowego pokolenia artystów punkowych XXI wieku. Po długiej przerwie w działalności zespół reaktywował się w 2012 roku, a w 2015 roku wydał długo wyczekiwany nowy album "Freedom".

W październiku 2019 roku ukazał się ich piąty album "War Music" i szybko zdobył uznanie fanów gatunku oraz krytyków. Mocne, bezkompromisowe brzmienie, będące wizytówką grupy, jest również wszechobecne na najnowszym wydawnictwie.

Muzyka Refused znajdzie się również na ścieżce dźwiękowej do "Cyberpunk 2077", jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: refused