Aktualności

07-09-2020-20:24:22

Mac DeMarco i Yellow Days razem

Udostępnij! Tweetnij!

Brytyjski wokalista i autor piosenek Yellow Days oraz specjalizujący się w bezpretensjonalnej muzyce Mac DeMarco połączyli siły.

Yellow Days fot. Archiwum zespołu

Efektem kooperacji jest nagranie "The Curse". Do piosenki powstał dość dziwaczny klip, który wyreżyserował Charlie Robins.

"The Curse" promuje drugi album Yellow Days, " A Day in a Yellow Beat". Następca "Is Everything Okay in Your World?" ukaże się 18 września. Gościnnie na płycie pojawią się także Bishop Nehru, John Carroll Kirby i Nate Fox.

Mac DeMarco sam twierdzi, że jego muzyka to jizz-jazz i cokolwiek to znaczy, jest w tym pełno niewymuszonego luzu, słońca i humoru. Przede wszystkim: mnóstwo znakomitych, bezpretensjonalnych piosenek, znanych z sześciu dotychczasowych albumów Kanadyjczyka. Recenzent "Rolling Stone'a" porównał słuchanie najnowszej płyty Maca, czyli "Here Comes the Cowboy", do "głaskania kota przez 45 minut" i trudno o lepsze porównanie.

Artysta potwierdził udział w przyszłorocznym OFF Festivalu. Impreza odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2021 roku w Katowicach.Udostępnij! Tweetnij!