Aktualności

09-09-2020-21:12:37

Mocne przesłanie Stormzy'ego

Udostępnij! Tweetnij!

Stormzy opublikował teledysk do najnowszego singla "Superheroes", który promuje album "Heavy Is the Head".

Stormzy fot. Stefan Heinrichs

Animowany klip premierowo został zaprezentowany w brytyjskich szkołach. W wideo pojawiają się odniesienia do raperki Little Simz czy piłkarza Marcusa Rashforda, a także nawiązania do ruchu Black Lives Matter. Całość dedykowana jest pamięci zmarłego niedawno Chadwicka Bosemana. Za reżyserię odpowiada Taz Tron Delix, który inspirował się czerwcowymi protestami w Londynie

- Nie możemy ignorować tego, co się dzieje - komentuje Delix. - O tym jest ta piosenka i o to chodzi Stormzy'emu. On tam był, protestował z innymi.

Zanim w lutym 2017 roku Stormzy wydał debiutancki album "Gang Signs & Prayer" (który ostatecznie pokrył się platyną i dotarł do 1. pozycji brytyjskiego notowania), mało kto nazywał go najbardziej obiecującym raperem na Wyspach. Jego drugi longplay, "Heavy Is the Head", ukazał się w grudniu 2019 roku i w Wielkiej Brytanii zdobył złoty status. Wywodzący się ze sceny niezależnej, zaangażowany społecznie i politycznie raper za sprawą ubiegłorocznego występu na Glastonbury stał się jedną z najbardziej inspirujących postaci brytyjskiej popkultury. Korzystając ze statusu gwiazdy festiwalu, poruszył na scenie ważne współczesne problemy, w tym kwestię niesprawiedliwości wobec młodych czarnoskórych dzieci krzywdzonych przez stronniczy system sprawiedliwości.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Stormzy