Aktualności

29-09-2020-12:45:45

Wokalista Raz Dwa Trzy z akustycznymi kumplami i połową płyty

Udostępnij! Tweetnij!

Adam Nowak - gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy, a także laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt oraz siedmiu Fryderyków - zapowiada "Pół płyty", która ukaże się jesienią 2020 roku.

Adam Nowak i Akustyk Amigos "Pół płyty" fot. Agora S.A.

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos, wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.

Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

Na wydawnictwie "Pół płyty" znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów - Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego czy Zbigniewa Herberta.

- W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany "Pół płyty" zawierającej siedem utworów - opowiada Adam Nowak. - Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza - dobrego ducha całego przedsięwzięcia.

Oto tracklista:
Lista utworów:
1. Cokolwiek ujęte
2. Który jestem z rzędu
3. Jeden jest zły inny dobry
4. Ogół stanowi
5. Życie Janka
6. Panna wyniosła ale biedna
7. STOPA R.I.P

Skład zespołu: Adam Nowak - śpiew, gitary (Raz Dwa Trzy), Jarek Treliński - gitara (Raz Dwa Trzy) i Karim Martusewicz - kontrabas (Voo Voo).

W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Adam Nowak