Aktualności

01-10-2020-11:09:56

Piosenka Fleetwood Mac zyskuje popularność po filmiku z TikToka

Udostępnij! Tweetnij!

Kto nie wierzy w potęgę TikToka niech sprawdzi wyniki sprzedaży i odsłuchów utworu "Dreams" zespołu Fleetwood Mac w ostatnim tygodniu.

Fleetwood Mac fot. Archiwum Zespołu

Po tym, jak użytkownik popularnej aplikacji, 420doggface208, czyli Nathan Apodaca, zamieścił beztroski klip z piosenką "Dreams" w tle, zainteresowanie hitem Fleetwood Mac lawinowo wzrastało. Niespodziewanie singiel z 1977 roku zyskał blisko 90-procentowy wzrost liczby streamów (2,9 miliona odsłuchów). Jeszcze lepsze statystki zaobserwowano w sprzedaży, gdzie wzrost był na poziomie 374 procent, co przekłada się na ponad 3 tysiące płatnych pobrań w ciągu 5 dni.

Ogromną popularnością cieszy się również sam twórca filmiku. Apodaca powiedział serwisowi TMZ, iż otrzymał łącznie 10 tysięcy dolarów w różnych datkach. Połowę planuje dać swej mamie.

Utwór "Dreams" pochodzi z płyty "Rumours", która w 1978 roku została wyróżniona Grammy w kategorii Album roku. Na całym świecie rozeszło się 45 milionów egzemplarzy. W USA wydawnictwo 20-krotnie pokryło się platyną. W Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Australii dzieło uzyskało z kolei diamentowy status.