Aktualności

05-10-2020-08:39:23

Niezwyciężona Jorja Smith w klimacie anime. Zobacz wideo do singla z Popcaanem

Udostępnij! Tweetnij!

Do sieci trafił "Come Over" - najnowszy singiel brytyjskiej artystki Jorjy Smith. Gościnnie pojawia się w nim dancehallowy artysta z Jamajki, Popcaan.

Jorja Smith fot. Archiwum artystki

Singiel został nagrany podczas podróży do artystki do Porto Antonio. - To podnoszący na duchu utwór zainspirowany tym uczuciem, gdy rozmawiasz z kimś i nie jesteś w stanie powiedzieć czy mu się podobasz, czy nie - wyjaśnia Jorja. - Czasami mogłoby się obyć bez tych gierek.

Animowane wideo do piosenki zrealizowała Amber Grace Johnson. - Kiedy wszystkie produkcje zatrzymały się z powodu koronawirusa, Jorja odezwała się do mnie - opowiada reżyserka. - Nie wiedziała, że moim marzeniem było stworzyć klip inspirowany anime. Jestem fanką Ghibli, Satoshi Kon, Aeon Flux, Wicked City i innych klasyków. Animowane produkcje nie mają żadnych barier, oprócz czasowych i finansowych oczywiście - i to jest ich najlepsze. Jeśli chodzi o tematykę i fabułę, możliwości są nieskończone. I tak wymyśliłam, że chcę stworzyć sceny w powietrzu, na motocyklu i scenę walki, w której niezwyciężona Jorja pokonuje zgraję kochasiów na dystopijnej słonecznej planecie, używając swoich włosów jako broni. Mieliśmy to szczęście, że współpracowaliśmy z Future Power Station, którzy zmienili wytwory mojej wyobraźni w rzeczywistość.

Utwór "Come Over" ukazuje się niedługo po premierze singla "By Any Means", który odnosi się do protestów podczas walki o prawa obywatelskie w Stanach Zjednoczonych.

Jorja Smith zadebiutowała płytą "Lost & Found", która ukazała się w czerwcu 2018 roku i nominowana była do Mercury Prize i Grammy. Ponadto współpracowała z Drakiem, Kendrickiem Lamarem, Kali Uchis, Stormzym czy Burna Boyem. Łączne odtworzenia jej utworów liczy się już w miliardach. Największy hit Brytyjski - "Be Honest" z 2019 roku - ma prawie 200 milionów odtworzeń.

Popcaan nagrywał wcześniej z takimi artystami jak Drake, Jamie xx, Pusha T, Giggs, Matoma, Wale, Gorillaz czy Davido. Jego najbardziej popularne single to "Only Man She Want", "Everything Nice", "Ova Dweet", "El Chapo" czy "Family". W sierpniu 2020 roku wypuścił zestaw zatytułowany "Fixtape".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!