Aktualności

15-10-2020-08:03:28

Nowy krążek Jamesa Blake'a

Udostępnij! Tweetnij!

Pod tytułem "Before" ukazała się nowa EP-ka Jamesa Blake'a.

James Blake fot. Universal Music Polska

Na wydawnictwie artysta sięga do swych korzeni i początków na klubowej scenie. W zestawie znalazły się utwory "I Keep Calling", "Before", "Do You Ever" i "Summer of Now". Większość materiału powstała w tym roku, w domowym studiu Blake'a w Los Angeles.

"Before" to następca albumu "Assume Form" z 2019 roku. Ostatnio 32-letni producent był dość zajęty, prezentując realizowane podczas lockdownu covery Nirvany, Franka Oceana czy Joni Mitchell. Ponadto w lipcu wypuścił singiel "Are You Even Real?", a we wrześniu razem z Mount Kimbie pojawił się gościnnie w utworze "Feel Away" slowthaia.

James Blake zdobył uznanie imiennym debiutem, który wydał w 2011 roku. Wcześniej zajął miejsce w plebiscycie BBC's Sound of 2011, w którym wyróżnia się artystów, na których warto w danym roku zwrócić uwagę. Drugi longplay Anglika, "Overgrown" z 2013 roku, ugruntował jego pozycję nietuzinkowego twórcy i zapewnił mu prestiżową Mercury Prize. W maju 2016 roku wydał trzeci longplay "The Colour In Anything". Jego dorobek zamyka "Assume Form" z 2019 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!