Aktualności

19-10-2020-10:29:08

Bleed From Within na jednym koncercie w Polsce

Udostępnij! Tweetnij!

Szkocki zespół Bleed From Within wystąpi w Warszawie jesienią 2021 roku.

Bleed From Within fot. Tom Armstrong

Bleed From Within promuje najnowszy album "Fracture", który ukazał się 29 maja za pośrednictwem wytwórni Century Media Records. W listopadzie 2021 roku grupa wyruszy w trasę koncertową "The Fracture Tour", która rozpocznie się w niemieckiej Kolonii, a zakończy w rodzimym Glasgow.

Na polski przystanek trasy Bleed From Within zapraszamy 9 listopada 2021 roku do warszawskiego klubu Hydrozagadka.

Davie Provan (gitara basowa), Craig "Goonzi" Gowans (gitara), Scott Kennedy (wokal), Steven Jones (gitara) i Ali Richardson (perkusja) to od 2017 roku skład szkockiej formacji Bleed From Within. Jej żywot zaczął się jednak znacznie wcześniej, bo w 2005 roku, co z obecnego wcielania pamiętają Scott, Ali i Craig.

Bleed From Within muzycznie wyszedł od deathcore'u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego określanego również jako groove metal. Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę. W biografii zespołu szczególne znaczenie ma rok 2013. Zarówno dlatego, że ukazała się wtedy znakomita płyta "Uprising" z gościnnym udziałem Liama Cormiera z kanadyjskiego Cancer Bats, jak i z powodu otrzymania nagrody Golden Gods Award w kategorii "Best New Band".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!