Aktualności

22-10-2020-17:40:20

Trent Reznor zapowiada muzykę do "Manka"

Udostępnij! Tweetnij!

Trent Reznor zaprezentował fragment muzyki do filmu "Mank" Davida Finchera.

Gary Oldman fot. Netflix

Trent Reznor i Atticus Ross podzielili się fragmentem muzyki z pomocą witryny thewhitewinecameupwiththefish.com. Na stronie znajduje sie 210 fotrosów z filmu.

Hollywood lat 30. XX w. widziany oczami zgryźliwego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty, Hermana J. Mankiewicza (Gary Oldman), który ściga się z czasem, by dokończyć scenariusz filmu "Obywatel Kane" dla Orsona Wellesa (Tom Burke). Występują nagrodzony Oscarem Gary Oldman, a także Amanda Seyfried, Tuppence Middleton, Lily Collins, Tom Burke oraz Tom Pelphrey.

Za kamerą stanął David Fincher, a scenariusz napisał w 2003 roku ojciec reżysera, Jack Fincher. Muzykę przygotowali stali współpracownicy Finchera, Trent Reznor i Atticus Ross.

Herman J. Mankiewicz otrzymał Oscara za scenariusz do filmu Orsona Wellesa, ale na koncie miał kilkanaście innych tekstów choćby do "Dumy Jankesów" (1942), "Towarzysza X" (1940), "Czarnoksiężnika z Oz" (1939) czy "Kolacji o ósmej" (1933). Jego bratem był reżyser Joseph L. Mankiewicz, autor filmów, "Faceci i laleczki" czy "Wszystko o Ewie".

Premiera na Netfliksie już 4 grudnia.
Udostępnij! Tweetnij!