Aktualności

27-10-2020-16:05:39

Trasa Taake i Kampfar przełożona na 2022 rok

Udostępnij! Tweetnij!

"Nothern Alliance Tour" ponownie przesunięte ze względów bezpieczeństwa. W związku z zagrożeniem spowodowanym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, cała trasa Taake, Kampfar oraz Necrowretch została ponownie przeniesiona.

Kampfar fot. Archiwum

Zespoły zaprezentują się w Polsce w terminach: 6 stycznia 2022 roku w krakowskim Kwadracie oraz 23 stycznia 2022 roku we wrocławskim klubie Pralnia. Bilaty zachowują ważność.

W Bergen, mateczniku norweskiego black metalu, w 1995 roku zaczął działać zespół Taake. Niezmiennie od początku, aż do dziś jego główną postacią jest Hoest, postać absolutnie kultowa w norweskim metalowym podziemiu, który wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest, czy Gorgoroth.

Hoest zalicza się do tych, którzy nie mają zwyczaju owijać w bawełnę, czym niejednokrotnie wpędzał się w kłopoty. Słynne są już bojkoty koncertów Taake w USA przez Antifę, co doprowadziło do ich odwołania, czy o parę lat wcześniejszy występ w Niemczech, na którym Norweg miał namalowaną na torsie swastykę. Antyislamski tekst "Orkan" również mu nie pomógł, a być może nawet uniemożliwił otrzymanie Spellemannprisen, czyli norweskiego odpowiednika Grammy, do którego Taake nominowano w 2012 roku.

Można różne rzeczy mówić o liderze Taake, ale na pewno nie to, że nie jest autentyczny i że nie wierzy w to, co robi. Od początku jest konsekwentny w kroczeniu lewą stroną ścieżki, umiłowaniu norweskich chłodów, skąpanych w ciemnościach lasów. Hoest jest też pracowity. Taake ma na koncie ponad 20 wydawnictw (demo, EP-ki, splity, płyty).

W 2019 roku zasłużonej norweskiej załodze Kampfar stuknęło 25 lat na scenie. Zespół w 1994 roku założył Dolk, który najpierw pełnił w nim obowiązki perkusisty, a od roku 2003 koncentruje się wyłącznie na byciu frontmanem. Muzyk od zawsze fascynował się mitologią nordycką i historią swojego kraju oraz rdzenną muzyką z Norwegii - naturą. W tym zainteresowaniu przypominał swojego wielkiego poprzednika z sąsiedniej Szwecji, Bathory.

Kampfar może nie wymienia się w pierwszym zdaniu rozmowy o norweskim black metalu, ale jest to formacja ceniona przez fanów, nagrywająca płyty na równym, co najmniej dobrym poziomie. Co więcej, została nawet doceniona przez branżę muzyczną w Norwegii. Za album "Profan" (2015) Kampfar otrzymał Spellemannprisen, czyli norweski odpowiednik Grammy. Rok swojego 25-lecia Norwegowie uczcili wydaniem wysoko ocenionego albumu "Ofidians Manifest". Dodajmy, że Dolka na scenie wspierają: basista Jon Bakker, perkusista Ask oraz gitarzysta Ole Hartvigsen.

W lutym 2008 roku młody Francuz posługujący się ksywką Vlad, zakochany w ekstremalnym metalu i grind corze, postanowił, że nie chce tylko słuchać muzyki z płyt, lecz również ją tworzyć. Tak narodził się black/death metalowy potwór o nazwie Necrowretch.

Vlad jest mózgiem kapeli. Zanim w 2013 roku Necrowretch zadebiutował albumem "Putrid Death Sorcery", kapela miała już za sobą piąte urodziny. Lider jednak spokojnie pracował nad stylem i umiejętnościami, co sprawiło, że zespół zaczynał działalność wydawniczą od współpracy z renomowaną Century Media, a nie z nieznaną podziemną oficyną.

Dziś wydawcą Necrowretch jest francuska Season Of Mist, a styl kapeli ukształtowany. Muzyka Francuzów na pewno spodoba się tym, którzy lubią spacery po piekle z rogatym pod rękę i nie wpuszczają słońca do życia. Fani Necrophobic, Merciless, starego Entombed, Death albo Dark Funeral, na pewno z przyjemnością zagłębią się w twórczość Necrowretch.

Osoby, które chcą zwrócić wcześniej zakupiony bilet, proszone są o wysłanie wiadomości na adres mailowy: kasia@knockoutprod.net wraz z informacją o numerze zamówienia.


Sprawdź i kup bilet:




Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: kampfar, taake