Aktualności

01-03-2021-20:00:00

Rzeszowska grupa NOAH NOAH wydała "Noah Noah" po blisko 35 latach

Udostępnij! Tweetnij!

Po raz pierwszy na CD ukazał się materiał legendarnej rzeszowskiej grupy Noah Noah, która istniała w latach 1984-1987. Płyta zatytułowana „Noah Noah” wydana została przez Requiem Records.

Materiały prasowe

Założycielami Noah Noah byli: Roman Rzucidło (wokal, teksty), Maciej Miernik (gitara basowa) i Jacek Pałys (klawisze), tworzący wcześniej punkowo–nowofalową Restrykcję. 

Przez niespełna 3 lata działalności, podczas których Noah Noah zagrała wiele koncertów (m.in. Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie), przez zespół przewinęli się muzycy związani z ówczesną sceną muzyki niezależnej. 

Bogate spektrum i nieskrępowana wyobraźnia Artystów przyniosła utwory wykraczające poza ramy gatunku jakim była nowa fala. W ich twórczości dostrzec można było echa funky czy synth popu. A chyba najbardziej znany utwór – “Plejady” - w 1986 roku trafił na Listę Przebojów radiowej „Trójki” i utrzymał się na niej 10 tygodni. 

Zespół Noah Noah istniał do 1987 roku - wtedy dołączył do kapeli gitarzysta Piotr Wallach i grupa zmieniła styl muzyczny oraz nazwę na Aurora.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Noah Noah