Aktualności

04-03-2021-16:58:54

Roxen gotowa na podbicie tegorocznego konkursu Eurowizji! Posłuchaj utworu

Udostępnij! Tweetnij!

Roxen opublikowała piosenkę, z którą wystartuje w tegorocznym konkursie Eurowizji. Zainspirowany wewnętrznymi walkami i osobistymi zmaganiami numer nosi tytuł "Amnesia".

Materiały prasowe

Po odwołaniu Eurowizji w 2020 roku, Roxen po raz kolejny została wybrana, by reprezentować Rumunię w tegorocznym konkursie piosenki, który odbędzie się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie.

Przy piosence "Amnesia" Roxen wsparł Viky Red, producent, który pomagał jej przy ubiegłorocznym utworze na Eurowizję, "Alcohol You". Współautorką utworu jest natomiast Ira.

"Ubiegły rok przypominał rollercoaster" - mówi Roxen. - "Z jednej strony wiele niesamowitych chwil, z drugiej trudne momenty. Energię czerpałam ze wspaniałych projektów, w które byłam zaangażowana. "Amnesia" oddaje wszystkie te uczucia, które mi towarzyszyły".

"Chciałabym podziękować wszystkim, którzy byli przy mnie i wspierali mnie, kiedy naprawdę tego potrzebowałam" - kontynuuje artystka. "Roxen składa się z małych elementów, które pochodzą od każdego z was".

Teledysk do nagrania  "Amnesia", który wyreżyserował Bogdan Păun, koncentruje się na wewnętrznych walkach Roxen, ucieleśnianych przez współczesnych tancerzy. Păun będzie także odpowiadał za reżyserię występu Roxen na Eurowizji.W nieco ponad rok Roxen wyrosła na jedną z największych gwiazd w Rumunii. Dwa jej single "Ce-ti canta dragostea" i "Spune-mi" dotarły na szczyt Airplay, ponadto wokalistka miała okazję współpracować z takimi wykonawcami Sickotoy czy DJ Project. Jej debiutancki utwór, "You Don't Love Me" nagrany we współpracy z Sickotoyem, dotarł do top 10 list przebojów w Rumunii i Bułgarii. Numer regularnie gościł też w rozgłośniach radiowych we Francji, Meksyku, Hiszpanii i Turcji.

Sześć utworów zostało wyselekcjonowanych do rywalizacji o reprezentowanie Rumunii w konkursie Eurowizji, ale 9-osobowe jury wybrało "Amnesię".źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Roxen