Aktualności

05-03-2021-11:35:37

Nowy album Evanescence już za 3 tygodnie

Udostępnij! Tweetnij!

Evanescence podzielili się z fanami nowym utworem „Better Without You” z nadchodzącego albumu „The Bitter Truth”, którego premiera jest zaplanowana na 26 marca.

Materiały prasowe

Nowy kawałek to środkowy palec Amy Lee wystawiony do sił, które chciały ją powstrzymać. Singiel z potężnym wokalem i metalowym podkładem ukazał się niedługo po poprzednich utworach grupy: „Wasted on You” i „Use My Voice”.  Fani po raz pierwszy mogli usłyszeć zapowiedź „Better Without You” po rozwiązaniu wirtualnej zagadki utworzonej przez członków Evanescence.

„The Bitter Truth” (Gorzka Prawda) to kolekcja gitarowych utworów o tematyce poruszającej (często gorzkie) realia 21 wieku. Jest to pierwszy album z nowymi utworami grupy od ponad dekady i naprawdę mocna rockowa płyta. Dotychczas wypuszczone single zyskały uznanie magazynów takich jak The New York Times, Elle Magazine, Rolling Stone, Billboard, SPIN, American Songwriter oraz wielu innych. Teledysk do utworu „Wasted On You” został nakręcony podczas kwarantanny i otrzymał nominacje w muzycznych nagrodach MTV w kategorii Best Rock.

Grupa Evanescence ma na swoim koncie 2 statuetki Grammy. Ich debiutancki album „Fallen” z 2003 roku, spędził 43 tygodnie w Top 10 listy magazynu Billboard i sprzedał się w 17 milionach egzemplarzy. Debiutancki singiel „Bring Me to Life” Evanescence stał się światowym hitem i zajął #5 miejsce na liście Billboard Hot 100. Równie popularny kawałek „My Immortal” był na miejscu #7 w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Po licznych trasach koncertowych na całym świecie, zespół sprzedał 5 milionów kopii albumu „The Open Door”. Grupa Evanescence składa się z piosenkarki i pianistki Amy Lee, grającego na gitarze basowej Tima McCorda, perkusisty Willa Hunta oraz gitarzystów Troya McLawhorna oraz Jen Majury.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!