Aktualności

08-03-2021-11:54:02

Hey J "NA NOWO" / dziś premiera nowej ep-ki

Udostępnij! Tweetnij!

Warszawska wokalistka i autorka tekstów Hey J wydała dziś nową ep-kę "Na Nowo".

Materiały prasowe

Tuż po wydaniu swojej pierwszej płyty ("Puzzle" z 2019 roku) Hey J rozpoczęła prace nad nowym materiałem, który zaowocował skomponowaniem utworów na kolejne wydawnictwo – EP-kę zatytułowaną „Na Nowo”. Znalazły się na niej 4 utwory: „Na Nowo”, „Zaplątani”, „Oddychaj”, „Bollywood”.Tym razem celem Hey J było stworzenie płyty, która będzie bardzo radosna w czasach pandemii. Jest utrzymana w klimacie elektro-pop - tak jak poprzednie wydawnictwo. Nowa ep-ka jednak jest bardziej taneczna. Teksty utworów są tak pomyślane, aby większość słuchaczy znalazła w nich cząstkę siebie. EP „Na Nowo” ma pomóc ludziom przetrwać ten trudny czas. Justyna Dobroć jest ozdrowieńcem i wie, że nie ma w życiu nic cenniejszego niż zdrowie, jednak brak możliwości kontaktów z innymi, rozrywki, zamknięcie w domu powoduje drugą inną chorobę, która również może powodować śmierć - mowa tu oczywiście o depresji.

Rok 2020 uderzył we wszystkich, nie tylko w artystów i swoją płytą „Na Nowo” Hey J chce pokazać, że większa część z nas zaczyna wszystko Od Nowa.

Hey J o utworze „Zaplątani”: „Zaplątani” to kompozycja utrzymana w stylistyce electro-pop połączona z delikatną melancholią a la Coldplay. Hey J zależało, żeby utwór mimo trochę problematycznego tekstu był jednak odebrany pozytywnie. „Zaplatani” opowiada historię dwóch osób, które skupiły się na swoich planach zawodowych, a zapomniały o uczuciach. Utwór porusza też kwestie bardzo ostrożnych emocji, których mężczyźni nie lubią lub nie chcą okazywać swoim partnerkom. Brak odpowiedniej bliskości oddala od siebie nawet najbardziej zakochane osoby, a pogoń za rozwiązaniami zawodowymi tylko to umacnia. „Zaplątani” kojarzą się Hey J z żartem i na tej podstawie powstał tekst utworu:

- „Kochanie, dlaczego nie mówisz mi kocham Cię?

- Powiedziałem raz, 20 lat temu – jak się coś zmieni to dam znać”…”


https://www.youtube.com/watch?v=QwLH_xbuCoI

źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Hey J